2018 gelin makyajı trendleri

2018 Gelin Makyajı Trendleri

Bu yıl gelin makyajları soft şekilde uygulanıyor. Gelin makyajlarının normal de abartılı ve dikkat çekici olması gerekir. Fakat bu yıl gelin makyajları için açık tonlar ve fresh uygulamalar yapılıyor. Bu yıl daha az kabarık gelinler ve dağınık saçlar göze çarpıyor. Bu modaya uygun olarak da sade makyajlar tercih ediliyor. Göz ve dudaklarda kullanılan açık tonlar ile daha doğal bir görüntü oluşturuluyor. Taban olarak da porselen makyaj uygulaması yapılıyor. Ten rengi ve pembenin uyumu yakalanıyor. 2018 yılının saç ve gelinlik modasına uygun olarak, tasarlanmış makyajlar şimdiden trend haline geldi. Yaz aylarında yapılan düğün organizasyonlarında uygulanan bu makyajlar, fotoğraf çekimi için de akşam kutlamaları için de uygun olmakta.

Gelin Makyajı Trendleri Nasıl Belirlenir?

Gelin makyajı trendleri, gelinlik modası ile belirlenir. Moda olan gelinlik modellerine uygun olacak, saç tasarımları yapılır. Yapılan saç tasarımları ile de bütünleşecek makyaj uygulamaları geliştirilir. Bu uygulamaların tercih edilme yoğunluğuna göre de trendler belirlenmiş olur. Fakat yakışmayan gelinlik, saç ve makyajlar sırf trend olduğu için tercih edilmemelidir.

Gelin Makyajı İçin Prova Yapılmalı Mıdır?

Gelin makyajları için saç ile birlikte önceden prova yapılmalıdır. Yapılacak olan makyaj ve saç modeli, her kadın için uygun olmayabilir. Yüz şekillerinde ve göz rengine göre uygulamalar yapılmalıdır. Bu neden ile bu duruma önceden netlik getirmek daha mantıklı olacaktır. Düğün günü yaşanacak tüm olumsuzluklar ve can sıkıcı olmaktadır. Bu neden ile önceden yapılan provalar, çözüm olmaktadır. Kuaförlerden randevu alınır iken, prova içinde önceki günlere randevu almak gerekir. Sonradan uygun ve boş zaman ayarlanamayabilir. Prova yapılacağı zaman, gelinlik ile yapılmalıdır. Yapılan saç ve makyajın gelinlik ile birlikte bütünlük sağlayıp, sağlamadığı da kontrol edilmelidir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.