5 sağlıklı smoothie tarifi

5 Sağlıklı Smoothie Tarifi

Smoothie taze ya da dondurulmuş meyve ve sebzeleri süt ya da yoğurt ile blenderden geçirip hazırladığımız içeceklerdir. Sabah kahvaltısı hazırlayama üşenenler için en kolay kahvaltı çeşididir. Sağlıklı olmalarının yanı sıra bir öğün gibi tüketilebilir, içine koyduğunuz meyve ve sebze sayesinde uzun süre tok kalabilirsiniz.

Yaza fit girmek, kışın yediğiniz yemekler yüzünden vicdanınız rahat değil ise günde bir öğününüzü smoothie ile yapabilirsiniz. Sporcular smoothielerinin içerisine protein tozu katarak içmektedirler. Smoothiler A ve C vitamini bakımından yüksek az kalorili içeceklerdir. Karıştırma süresi iyi ayarlanmalıdır aksi takdirde meyve suyuna dönüşebilir. Sıvı ve katı aralığını içerisine koyacağınız süt, yoğurt ve kefirin miktarı ile ayarlayabilirsiniz.

Smoothie tarifi

Sıcak suyun içerisinde beklettiğimiz 2 yemek kaşığı yulaf, yarım su bardağı yağsız süt ve 1 adet muz ve soğuk olmasını isterseniz birkaç adet buzu blenderden geçiriyoruz ve smoothie hazır. Tercihe göre meyve donmuş olabilir.

Smoothie tarifi

1 muz, 10 çilek ve yarım su bardağı yağsız yoğurdu blenderden geçiriyoruz ve smoothie hazır. Tercihe göre meyve donmuş olabilir ve içerisine buz katabilirsiniz.

Smoothie tarifi

Yarım su bardağı yağsız süt, 1 yemek kaşığı fındık ezmesi, 1 çay kaşığı kakao, 1 muz ve ne kadar tatlı olmasını isterseniz o kadar bal koyup blenderden geçiriyoruz ve smoothie hazır. Tercihe göre meyve donmuş olabilir.

Smoothie tarifi

1 tutam ıspanak, yarım yeşil elma, yarım portakal, yarım limon ve yarım bardak suyu blenderden geçiriyoruz ve smoothie hazır.

Smoothie tarifi

Yarım su bardağı yağsız süt, 10 adet donmuş yaban mersini, 10 adet frambuaz, 1 adet donmuş muz ve birkaç buzu blenderden geçiriyoruz ve smoothie hazır.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.