afrika örgüsü nedir

Afrika Örgüsü Nedir?

Afrika Örgüsü Nedir?

Afrika örgüsü, orijinal saça sentetik saç eklenerek yapılan uzatma ya da şekillendirme işlemidir. Kadınlara hem kısa olan saçlarını daha çok uzatabilme hem de şeklini beğenmedikleri orijinal saçlarına daha farklı şekiller verebilme olanağı sağlayan Afrika örgüsü, ince ince örülerek yapılmaktadır. Oldukça doğal bir görünüme sahip olan Afrika örgüsü son zamanlarda farklı bir saç modeli denemek isteyen kadın kullanıcıların ilk tercihleri arasında yer alır.

Afrika Örgüsü Hakkında Bilinmeyenler

Özellikle kısa saçlı kadınlar tarafından sıklıkla kullanılan Afrika örgüsü sentetik saç eklemesi ile upuzun saçlar elde etmek için idealdir. Kişinin kendisi boyu ayarlayabildiği için saçınızın ne kadar uzunlukta olacağına özgürce karar verebilirsiniz. Ayrıca saç rengini değiştirmek isteyen ancak riske girmek istemeyen kadınlar da farklı renklerdeki Afrika örgülerini tercih ederek hangi rengin saçlarında daha iyi duracağını deneyerek öğrenebilir.

Saçınızı boyama zahmetine girmeden kırmızı, pembe, mavi ve hatta yeşil renkte dahi Afrika örgüsü modellerini saçlarınızda uygulayabilirsiniz. Afrika örgüsünün kadınlara sağladığı avantajlardan biri de saçların yağlanma süresini en aza indirmesidir. Saçlar sürekli örülü olduğu için kirliliğe neden olan çeşitli dış etmenlerden daha az etkilenir ve çabuk yağlanmaz, bu yüzden sık sık banyoya girmek zorunda kalmazsınız. Afrika örgüsü yapıldıktan sonraki 3 aylık süreçte saçlarınız su ve şampuandan başka hiçbir işlem görmeyeceği için saçlarınız bir tür dinlenme sürecine girecek ve eski canlılığını kazanacaktır.

Aynı zamanda Afrika örgüsü yapıldıktan sonra saçlarınızın kötü görünmesine imkan yoktur. Çünkü hep örülü olarak duran saçlar kesinlikle bozulmaz ve bu da size dışarı çıkarken hazırlık yaptığınız süreçte ekstra bir zaman kazandırır. Ayrıca Afrika örgüleri kendi saçınıza bağlı olarak örüldüğü için dilediğiniz zaman bu örgüleri çıkararak eski saçınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.