araba içi dekorasyon önerileri

Araba İçi Dekorasyon Önerileri

2018 yılına kadar sadece erkeklerin gözdesi olan araba sürmek veya araba sevdası denen eylem kadınlara da geçmiş olup trafikte bu yüzdenin ne kadar arttığını görebilirsiniz. Aracını seven herkesin ise aracını özelleştirme adında yaptığı bir takım modifikasyonlar vardır. Bu modifikasyonlar gerek kullanım kolaylığı gerek dikkat çekiciliği ile tercih edilmektedir. Dış ve iç modifikasyon olarak ikiye ayrılan bu durumda genelde öncelikle bulunulan alan içi yani araç içine öncelik verilmektedir.

Ön Göğüs ve Direksiyon

Bu durum tercih olarak farklılık gösterebilir fakat önce yolculuk esnasında gözle görülen alanlara dekorasyon yapılması yapılan işi gözümüzde daha güzel gösterebilir ve daha tatmin edici olur. Ön göğüs kaplaması ile bu işleme başlanabilir. Sadece yapışkan dışında birçok kişide de yaygınlaşan tüylü model kaplamalar kadınların ilgisini daha fazla çekmektedir. Ön göğüse eklenebilen klasik oyuncak arabalar, kafası sallanan köpek gibi dekorasyonlarda eklenebilir. Bunun yanı sıra sürekli temasta olduğumuz direksiyon değişimi (Günümüzde zor çünkü direksiyonlar hava yastıklı ve insanlar bu özelliği iptal ettirmek istemiyor) veya direksiyon kaplamasıdır. Ki bunlarında son zamanlarda deri oturtmalı kaplamalar yerine yapıştırmalı ve birçok renge sahip kaplamalar ayrıca alcantara denilen malzemeden yapılan kadife desenli dikişli modelleri bulunmaktadır.

Göstergeler ve Torpido

Araç göstergelerine çok fazla müdahale edilemese de ışıkları değiştirilerek bir işlem yapılabilir. Bunun yanı sıra ek göstergeler araç içine fazlasıyla görsellik katacaktır. Örneğin: Yüksek devirlere çıkınca renk değiştiren devir saatleri, Turbo Timer diye anılan turboya faydası olan turbo zamanlayıcı, Turbo basınç takibi yapılabilen Basınç göstergesi bunlardan bir kaçıdır.

Ek olarak torpido da son zamanlarda favori haline gelen ve fosfora sahip torpido ayrımlarına yapıştırılarak güzel görüntüye etki eden yapışkanlar piyasaya sürülmüştür.

El Freni, Vites ve Koltuklar

Direksiyon kadar temasta olduğumuz birimlerden olan el freni ve vites içinde ünlü markaların çıkardığı aparatlar, vites topuzları ve el freni tutma birimleri favori olarak gösterilse de direksiyon kaplamaya yarayan yapışkanlar bu birimlerde de kullanılmaktadır.

Koltuklara ise dışardan bakıldığında arabanızın rengini gösteren bir koltuk kılıfı veya yine ünlü markaların ürettiği konfor açısından ve güvenlik açısından üst düzey geliştirilmiş koltuklar önerimdir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.