astrolojide evler ne anlama gelmektedir

Astrolojide Evler Ne Anlama Gelmektedir?

Astroloji Nedir?

Fırsat alanları ve doğum haritasında sizi kısıtlayan, zorlayan ve şanslı zamanları gösterir. Astroloji nasıl hareket edeceğinizi durumlara karşı nasıl tutumlar sergileyeceğinize yardımcı olur.

Astrolojide Evlerin Anlamı

Astrolojide her ev hayatın farklı kısımlarını yönetir. Burçlar ve gezegenler astrolojinin temel taşları ise evlerde en az onlar kadar önemlidir. Astrolojide evler, burçlar gibi 12 bölümden oluşmaktadır.

1) Bu ev, başkalarına nasıl göründüğümüzü temsil eder. Dıştan gelen olaylara karşı tavrımızı, dünyaya bakış açımızı belli eder.
2) Maddi kazançlar, para kazanma, yaptığımız harcamalar ve gelir kaynaklarını belirler.
3) Akıl ve zeka evidir. Öğrenme ve iletişim becerilerinizi gösterir. Trafik, her türlü görsel ve sözel iletişim gibi yeteneklerle ilgilidir.
4) Doğan kişinin doğum yerini ve evini belirler. Örf ve adetler, alışkanlıklar, koruma ve sahip olma ihtiyacını temsil eder.
5) Aşk, çocuklar, kaç çocuk sayısı, hamilelik ve cinsellik aynı zaman da davranış veya hoşgörü tavrımızı yansıtmaktadır.
6) Dış dünyaya verilecek hizmetler ile alakalıdır. Hastalıklar, problemler, fiziksel zayıflıklar, temizlik ve kişisel gelişim yönlerimizi yansıtmaktadır.
7) İkili ilişkiler, ortaklık, anlaşmalar… Ev çizgisinin bulunduğu burç karşılıklı denge kurabilme gücünü gösterir.
8) Ölüm ve yeniden doğum, yenilenme, gizli ilimler… Emek göstermeden kazanılan paralarla da ilgilidir.
9) Bu ev vicdan olgularımızı temsil eder. Ruhsal gelişme alanındaki soyut fikirler, hayatın sırlarına dönük arayışlar da bu eve aittir.
10) Kişinin görünümünü etkileyen sosyal sorumluluklardır. Mesleki fırsatlar, ün ve aynı zamanda toplumdaki statünüzü yönetir.
11) Kişilerin çevresiyle ilişkili dostlar, iş hayatından kazandığımız gelirler, bilimsel icat ve ortak amaca uygun gruplar.
12) Rüyalar, bilinçaltı, psikoloji, hastalıklar, zihinsel zorlamalar, ortaya çıkmasını istemediğimiz duygulardır. Kişinin ruhsal yapısını ve manevi kapasitesini gösterir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.