ayakkabı vurmaması için kolay çözümler

Ayakkabı Vurmaması İçin Kolay Çözümler

Bir ayakkabı mağazasını gezerken çok beğendiğiniz bir model gözünüze takıldı ve hemen satın aldınız. Ancak her yeni ayakkabıda yaşadığınız dar ayakkabı vurma sorunu ile karşı karşıya kaldınız. Peki şimdi ne yapmanız gerekiyor? Ayakkabılarınızın açılmasını mı bekleyeceksiniz, yoksa ayağınıza vurmasına mı katlanacaksınız. İşte evde yapabileceğiniz kolay ve doğal ayakkabı vurması sorunu çözümleri:

SU BUHARI

En basit pratik bilgi ve çözümlerden bir tanesi diyebileceğimiz yöntem su buharı kullanmaktır. Ayakkabınızı su buharına tutmak kalıbının genişlemesine ve ayağınıza daha rahat oturmasını sağlayacaktır. Bu yöntemde ayakkabınızı su buharına tutarken dokusunun zarar görmemesine özen göstermelisiniz.

BUZDOLABINA KOYMAK

Vuran ayakkabınızı buzdolabında yarım saat gibi bir süre bekletin. Daha sonra ayakkabınızı çıkartıp giyin. Ayakkabınızın giderek açıldığını hissedeceksiniz. Çünkü derinize etki eden nem sebebiyle ayakkabınız kendini salmaya başlayacak ve ayağınıza göre oturacaktır.

SİLİKON TABANLIK

Ayakkabınızın iç kısmına ortopedik olarak üretilen silikon tabanlıkları koymayı deneyebilirsiniz. Ayağınızın topuk bölümünü yükselteceği için bu tabanlıklar sayesinde ayakkabınızın ayağınızı vurmamasını sağlayabilirsiniz.

BUZDOLABI POŞETİ

Şimdiye kadar yaptıklarınızdan bir sonuç alamadıysanız ayakkabılarınızın içine buzdolabı poşetini yerleştirin. Sonra poşetlerin içini yarısına kadar su ile doldurarak ağzını sıkıca kapatın ve buzluğa koyun. Poşetler yaklaşık 2-3 saat sonra donacaktır. Ayakkabılarınızı buzluktan çıkartıp oda sıcaklığında buzların erimesini bekleyin. Buzlar eridikten sonra ayakkabınızı rahatça giyin.

NEMLİ GAZETE

Gazete kağıtlarını su ile ıslatın ve fazla suyu sıkın. Nemlendirdiğiniz kağıtları ayakkabınızın içine doldurun ve 1-2 gün beklemeye bırakın. Daha sonra gazete kağıtlarını boşaltıp ayakkabınızın kuruduğuna emin olunca giyin. Ayakkabınızın genişlediğini hissedeceksiniz.

KALIPTA BEKLETMEK

Ayakkabınızı bir ayakkabıcıya götürüp birkaç gün kalıpta bekletebilirsiniz. Kalıpta bekleyen ayakkabı genişleyecek ve ayağınıza göre olacaktır. Ya da ayakkabınızın vuran bölgesini yumuşaması için ezdirin. Ezilen bölge yumuşadığı için ayağınıza baskı uygulamayacak ve vurması geçecektir. Bu yöntemler en iyi profesyonel çözüm yöntemleridir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.