bahçe dekorasyonunda kullanılabilecek süslemeler

Bahçe Dekorasyonunda Kullanılabilecek Süslemeler

Yaklaşan yazın habercisi güneşli günler kendini göstermeye başladığı andan itibaren, bahçe imkanı olan kişileri de tatlı bir heyecan sarar.

Bahçe süsleme ayrı bir sanat olsa gerek ki, kimi zaman çok ufak dokunuşlar bile mükemmel bir hal aldırılabilir. Bahçelerin güzel ve cıvıl cıvıl görünmelerine sağlayan en önemli unsur iyi bir dekorasyon yapabilmekten geçer.

Peki, Ya Öyleyse Bahçe Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Bahçeler için özel tasarlanmış, ısıya ve suya dayanıklı oturma grupları bir bahçe içerisinde en göze çarpan ayrıntıdır belki de. Günümüzde fazlası ile model ve ürün çeşit yelpazesine sahip bu takımlar bahçe ebatına uygun bir şekilde konumlandırılabilir.

Son Dönemlerde Renkli Fenerler Oldukça Moda

Hemen her yerde satımı başlayan hatta yapımı bir o kadar pratik renk renk kağıt fenerler, yazın güzelliği içerisinde bahçe verandasının asılabilecek noktalarından aşağıya doğru sarkarak cıvıl cıvıl bir ortama sebep olmaktadırlar. Yine yapı marketlerden bulunabilecek fosforlu taşlar ile bahçe toprağına gecenin karanlığında renklenmesini sunabilirsiniz. Kağıt fenerler ile de böylelikle bir bütün olacaklardır.

Yazlık bir kesimde eğer bahçe imkanınız var ise şanslısınız. Deniz kenarından toplayacağınız çakıl taşları, deniz kabukları ile hem saksılarınızın etrafını çerçeve yapabilir, dilerseniz de sağlam bir yapıştırıcı ile duvarlarınıza şekil verebilirsiniz.

Devam Eden Bir Gelenek ‘Korkuluk’

Korkuluk denilince akla, tarlalarda ekinleri uçan hayvanlardan koruma içgüdüsü ile konumlandırılmış aslında komik olan bir yapıt gelir. Fakat şöyle ki, gerek onun şekli gerekse doğayı anımsatan havası ile sizlerde bir korkuluk satın alıp bunu bahçenize saplayabilir veyahut da kendi imkanlarınızla yaparak bahçenize bir geleneği katmış olursunuz.

Aynı zamanda süs havuzları belki de klasikleşmiş fakat vazgeçilmez bir huzur barındıran bir detaydır. İmkan yaratılabilen bahçelere oldukça hoş bir dekor vermektedir. Dilerseniz içerisine yapay olarak satılan nilüfer çiçeklerinden alıp, canlılık katabilirsiniz.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.