bebek maması diyeti nedir

Bebek Maması Diyeti Nedir?

Ünlülerin antrenörü Anderson tarafından Jennifer Aniston için özel olarak oluşturulduğu söylenen bebek maması diyeti son yıllarda Hollywood’un gözde diyetlerinden biridir. Çok hızlı bir şekilde kilo verdirme vaadi bulunan bu diyetin ünlüler arasında popülerliği azımsanamayacak kadar fazladır.

Diyet aslında temel olarak iki alternatife sahip. Birinci alternatif yemek aralarında yenilen abur cubur yiyeceklerin ve ara öğünlerin bebek maması ile değiştirilmesi ve aralarda bunların yenilmesi. Ya da ikinci bir alternatif olarak tüm gün boyunca ana öğünler yerine başka bir şey yemeden 8-14 kavanoz arası bebek maması tüketmek.

100 gram bebek maması yaklaşık 60 kalori etmektedir. Bu kalori abur cuburlarla veya ana öğünlerle kıyaslandığında çok düşük bir miktar olduğundan bu diyet kısa zamanda kilo verdirme konusunda oldukça etkilidir.

Bebek Maması Diyet Listesi Nedir?

-Kahvaltı: 1-3 kavanoz bebek maması

-Öğle Yemeği: 1-4 kavanoz bebek maması

-Akşam Yemeği: Yine bebek maması yemeyi de tercih edebilirsiniz. Ya da sağlıklı ve yağlı olmayan protein içeriği yüksek hafif bir akşam yemeği yiyebilirsiniz.

-Ara Öğünler: Ara öğünlerde de bebek maması yiyebilirsiniz ancak günde 14 kavanozu geçmemeniz diyete uymanız açısından önemlidir.

Uzmanlar Bebek Maması Diyetine Ne Diyor?

Uzmanların görüşüne göre bebek maması diyeti kilo vermede etkilidir ancak bu tür şok diyetler verilen kiloyu hızla geri almaya sebep olabilir. Ancak yine de diyeti yapmakta ısrarcıysanız en fazla bir hafta uygulamalısınız.

Bebek Maması Diyetinde Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Bu diyet etkili olduğu kadar bebek mamasının lezzetsiz olması ve çiğnenecek bir yiyecek olmaması kişinin daha fazla acıkmasına sebep olabilir. Acıktığınızda ya da bebek maması yemekten bıktığınızda meyvelerden ya da meyve pürelerinden yardım alabilirsiniz. Ayrıca spor yapan biriyseniz enerji harcamanız daha yüksek olacağından bu diyeti yaparken daha dikkatli olmalısınız.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.