bluz modası ve kombin çeşitleri

Bluz Modası Ve Kombin Çeşitleri

Modanın Hayatımızdaki Önemi

İnsanlar çıplak gezmemek için kıyafet giymektedir. Kıyafet bir zorunluluk olduğu kadar kişiler modaya da uyum sağlamaya çalışır. Her geçen gün yeni trendler çıktığı için modayı takip etmek çok zorlaşmıştır. Giyim kişiyi toplum içinde bir statüye ve karşınızdakini etkilemeye yardımcı olacak etkenlerden biridir. Kıyafet seçiminde vücut yapısına yakışan, sizi olduğunuzdan çok kilolu ya da olduğunuzdan çok zayıf göstermemesine dikkat edilmeli. Çünkü çok beğenilerek alınan bir giysi üzerinizde vitrindeki gibi güzel durmayabilir.

Giysinin güzelliğinin yanı sıra temizliğine de önem verilmelidir. Kıyafet ne kadar güzel ve hoş olsa da ütüsüz ve temiz değilse karşı tarafın size karşı iticiliği oluşabilir. Moda uğruna alınan kıyafetler kişiyi maddi kayba uğrattığı gibi kişide doyumsuzluk hissi oluşturur. Moda olan kıyafetten daha çok size yakışanı ve maddi durumunuza uyan kıyafetler alınmalıdır.

Vücut Şekline Göre Kombin Yapılmalı

Üst giysi çeşidi olan bluz gerek günlük yaşamda gerekse özel gecelerde giyilebilmektedir. Omzu düşük bluz türlerini, sütyen askılarını çıkararak ya da şeffaf sütyen askısı kullanarak daha hoş bir görüntü elde edilebilir. Beyaz bluzun altına giyilebilecek pudra tonları pantolon ve beyaz topuklu ayakkabıyla iş toplantılarına ve iş yemeklerine katılabilirsiniz. Bluz kombinleri gidilecek yere göre yapıldığı takdirde hoş bir şıklık elde edilebilmektedir.

Topuklu ayakkabıyla kombin yapacağınız bluzu ayriyeten babet ayakkabıyla da kombinleyerek günlük hayatta kullanabilirsiniz. Moda olan ispanyol kol bluzlar hem şıklığıyla hem de albenisiyle göze hoş gelmektedir. Vücut bölgesinde göbek kısmı kilolu olan bir kişi bol kesim bluzlar ya da ön kısmı pileli olan bluzlar tercih etmekten kaçınmalıdır. Basen kısmı olan kişi ise, dar taytla kombinlemek yerine hafif bol kesim pantolonla giymeyi tercih etmelidir. Bluzun altına tayt giyerek oluşan kombin hem rahat hem de şıklığıyla göze hitap etmektedir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.