burç uyumu nasıl hesaplanır

Burç Uyumu Nasıl Hesaplanır?

Nasıl tanımlanmaktadır?

İnsanların doğdukları anda güneşin konumuna göre hesaplanan bir değerdir. Genel sınıflandırmaya göre 12 türe ayrılmaktadır. İnsanların karakterlerine, ilişkilerine, kaderine ve geleceğine etki ettiğine inanılmaktadır. Gerek günlük gazetelerde, gerekse de internet üzerinde yer alan birçok sitede astroloji bilimine göre günlük-aylık-yıllık olarak yorumları yapılmaktadır.

Türlerin Aylara Göre Gruplandırılması

Her biri farklı bir tarih aralığını kapsamaktadır. Koçlar 3-4. aylar; Boğalar 4-5. aylar; İkizler 5-6. aylar; Yengeçler 6-7. aylar; Aslanlar 7-8. aylar; Başaklar 8-9. aylar; Teraziler 9-10. aylar; Akrepler 10-11. aylar; Yaylar 11-12. aylar; Oğlaklar 12-1. aylar; Kovalar 1-2. aylar ve son olarak Balıklar ise 2-3. aylar arasında doğan insanlar için geçerlidir. İnsanlar bu tarih aralıklarına göre burç uyumu hesaplama işlemleri yapmaktadırlar.

Türler Arası Uygunluk

İnsanlar sahip oldukları burç ile hangi türlerin uyumlu olduklarını, hangi türlerle iyi ilişkiler kuracaklarını öğrenmek istemektedir. Çünkü insanlar bu unsurların hayatlarına etki ettiğine inanması ve buna göre hareket etmesi yakın benzer bir tür seçme isteği insanları bu gibi yollara itmektedir. Türlerin uyumlu olduğu insanlarla ilişki kurmanın daha basit ve daha uzun ömürlü olduğuna dair yaygın bir inanışta söz konuşurdur. Bazıları insanlarla tanıştıklarında ilişkilerinin geleceği açısından tanıştıkları kişilerin ilk önce burçlarının ne olduğunu sormaktadırlar.

Uyumun Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Türlerin uyumlu olup olmadığı, bu iş üzerine kurulmuş bazı internet sitelerinden otomatik olarak sorgulanabilmektedir. Arama motorlarında türler arasındaki uyumun hesaplamayla ilgili arama yapıldığında sahip olunan ve karşı tarafın sahip olduğu tür işaretlenip hesaplama butonuna basıldığında sistem otomatik olarak sorgulanan türler arasında uyum yüzdelerini göstermektedir. Yine de otomatik sisteme güvenmeyenler için internet üzerinde burçların aşk, arkadaşlık, evlilik bakımından uyumlarının anlatıldığı sayfalar da bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse, bu uyumun sorgulanabildiği sayfalardan birinde kova ve ikizler gibi iki ayrı tür hakkında karşılaştırma yapıldığında iki burcun arasındaki uyumun çok yüksek yüzdeye sahip bir oran olarak karşımıza çıktığı görülmektedir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.