burç uyumu ne kadar önemlidir

Burç Uyumu Ne Kadar Önemlidir?

Astrolojiye ilgi duyuyorsanız ve hayatınızda biri var ise, mutlaka kendi burcunuz ile partnerinizin burcunu karşılaştırır, uyum oranını merak edersiniz. Burç uyumu aslında bir ilişkinin nasıl olacağı hakkında fazla bilgi vermese de, kişilik özellikleri karşılaştırıldığında bir uyum veya uyumsuzluk hakkında bilgi verebiliyor. Örneğin, bir aslan kadını doğası gereği dış görünüme oldukça önem verir. Partneri eğer bir akrep erkeği ise, kıskanç yapısından dolayı bu ilişki zorlayıcı olabilir.

Güneş Burcu Değil, Ay Burcu Özellikleri

Burç uyumunu karşılaştırırken herkes sadece Güneş burcuna göre sağlama yapar. Fakat bilinenin aksine, eğer konu ilişki uyumu ise kesinlikle Ay burcuna göre bir yorum yapılmalıdır. Ay burcu, kişisel doğum haritanızda çıkmaktadır, tıpkı yükselen burç gibi. İki partnerin de Ay burcu uyumlu burçlara denk gelmiş ise, ilişki uyum içerisinde yürümektedir.

Burçlar su, hava, toprak ve ateş grubu olarak 4 ana kategoriden oluşuyor. Akrep, yengeç, balık su grubu, boğa, başak, oğlak toprak grubu, koç, aslan, yay ateş grubu ve ikizler, terazi, kova hava grubu burçlarıdır. Her grubun içerisindeki burç birbiri ile uyumlu iken, zıt elementlere ait burçlar uyumsuz bir birliktelik yaşayabilirler. Tekrar hatırlamak gerekirse burç uyumu için mutlaka bu uyumlu burçların ay burcunuzda olması gerekiyor. Çünkü ilişkilerdeki davranış biçimlerini belirleyen burçlar ay burçlarıdır.

İlişkiyi Etkilemesi

Bir ilişkinin seyrini elbette sadece ay burçlarının uyumunu yorumlayarak bilemeyiz. Burç uyumu bize sadece iki kişinin kişilik özelliklerine göre ilişkilerini nasıl yaşadıklarını, birbirlerine olan tepki ve davranışlar hakkında bize bilgi verir. Bu nedenle yeni tanışılan bir partnerle uyumlu bir ilişki yaşanıp yaşanılamayacağı önceden ay burçlarına göre analiz edilerek bir öngörü yakalamak mümkündür.

Burç uyumu önemi, birçok ilişkide çoğunlukla dikkate alınmamaktadır. Ancak astrolojiyi doğru kullanmayı bilenler için ilişki öncesi bir fikir ve öngörü verebilmektedir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.