burçların yatkın olduğu meslek dalları

Burçların Yatkın Olduğu Meslek Dalları

Ateş Grubu Burçları Hangi Meslekte Çalışmalı?

Koç

Bu burç yönetici niteliklere sahiptir. Bu yüzden çalışacağı yerin beyin takımında yer almalıdır. Kriz durumlarını çok iyi yönetir, ancak çok aceleci olmaları onları biraz sekteye uğratabilmektedir. En başarılı olacakları iş kendi işleri olsa da, herhangi bir şirketin “yönetici” konumunda da çok başarılı olabilmektedir.

Aslan

Dünyaya geliş amaçları insanları yönetmektir. İnsanlar üzerinde kurdukları hakimiyet gözle görülür derecede fazladır. Gösteriş ve canlılığı sevmelerinden dolayı diğer iş arkadaşları tarafından pek sevilmeyen kişilerdir. Sanatsal yeteneklerinin yüksek olmasından dolayı “moda tasarımı, dekorasyon, fotoğrafçılık, emlakçılık, üst düzey yöneticilik” meslekleri onlar için uygun görünmektedir.

Yay

Kendilerine olan güvenleri sayesinde her işin üstesinden gelebilmektedirler. Masa başı işler onlar için tam bir felakettir. Durağanlıktan hoşlanmayan bu burçlar “turist rehberliği, fotoğrafçılık, çevirmenlik, gazetecilik” meslekleri için ideal kişilerdir.

Toprak Grubu Burçları Hangi Meslekte Çalışmalı?

Boğa

Boğa burçları azimli yapıları sayesinde hangi işe girerse girsin altından kalkacak sabıra ve cesarete sahiptir. Bu burcun iş hayatındaki anahtar kelimesi güvenilirliktir. Hiçbir şeyi olduğu gibi kabul etmeyerek kendi araştırıp görmek ister, istediğini alana kadar da o işin peşini bırakmaz. İdeal meslekleri ise “eğitimcilik, muhasebecilik ve avukatlık” olabilmektedir.

Başak

Başak burcu daima daha iyisi için mücadele eder. Yaptığı her işi daha iyi hale getirmek için ekstra bir çalışma yapar. Normal yaşantı da olduğu gibi iş hayatında da düzenlidir. Sayısal yönden zeki sayılan bu burçlar “muhasebecilik, bankacılık, eczacılık” mesleklerinde başarılı olabilmektedir.

Oğlak

Yeniliklere açık ve teknolojiyle çok ilgilidir. Kurallı yapıları ile de bilinmektedir. Oğlak burçları genellikle yöneticilerin en sevdiği burçlar arasında yer almaktadır. Kendilerine bir hedef belirler ve o hedefe ulaşana kadar da kimse onları durduramaz. “Bilgisayar mühendisliği ve bilimle ilgili meslekler” onlar için idealdir.

Hava Grubu Burçları Hangi Meslekte Çalışmalı?

İkizler

İkizler burcu kıvrak bir zekaya sahiptir, bu yüzden de hareketli bir iş hayatının olması muhtemeldir. İş hayatlarındaki en önemli unsur sevdikleri ve ilgi duydukları bir işte çalışmasıdır. Emir almaktan hoşlanmaz. Bu burç için en ideal meslekler “yazarlık ve reklamcılık” olarak düşünülmektedir.

Terazi

Terazi burçları kaba insanlar ile bir arada olmaktan nefret eder. Bu yüzden onlar için en ideal çalışma yerleri plazalar ve kurumsal şirketlerdir. Bu burçtaki kişiler asla durmak nedir bilmeyen kişilerdir. İşlerini kısa sürede bitirmek ister. Adaletli yapıları nedeniyle “avukat ve diplomat” olabilmektedir.

Kova

Güvenilirliği ve dürüstlüğü ile bilinen bu burçlar çalışmaktan şikayet etmez. İyi bir kariyer yapmak hayatta ki temel gayelerden biridir. Araştırmacı bir ruha sahip olmalarının yanında oldukça edebi bir yönleri de vardır. Kova için ” yazar, tasarımcı, müzisyenlik” meslekleri uygundur.

Su Grubu Burçları Hangi Meslekte Çalışmalı?

Yengeç

Ani tepkileri ve duygusal yapıları iş hayatında da onlara engel olabilmektedir. Her konuya çok hassas davranmalarına neden olabilmektedir. Anaç yapıya sahip olan yengeç burçları iş yerinde de sevdiği iş arkadaşlarını ve iş yerlerini anaç tavırlar benimseyerek onları korur ve kollar. Girdikleri işlerde temel unsur paradır. Bu nedenle maaşı yüksek olan her iş yengeçler için uygundur. Anaç yapılarını göz önünde bulundurunca “doktorluk, hemşirelik, çocuk bakımı” gibi işlerde başarılı olabilmektedir.

Akrep

En ciddi burçlar arasında yer alır. İşlerine olabildiğince çok sadıktırlar. Kendilerine verilen işi tamamlar ve sonrasında tekrar mutlaka kontrolden geçirir. “Eğitim ve bilim” alanlarına olan yakınlığından dolayı bu meslek gruplarında başarılı olur.

Balık

En belirgin özellikleri duygusallık ve değişkenliktir. Hassas yapıya sahip bu burçlar pek azimli değildir. Ekip çalışmalarına yatkındır. Balık burcu hayal gücü en yoğun olan burçlardan biridir. Bu burçlar “mimar, psikolog, veteriner” olabilirler.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.