çalışma masası dekorasyon modelleri

Çalışma Masası Dekorasyon Modelleri

Okul ve iş hayatında verimliliği artırmak, uzun süre çalışabilmek çalışma ortamı ile yakından ilişkilidir. Kişiler kullanışlı bir masa düzeni ile verimli ve sağlıklı bir şekilde işlerini tamamlayabilmektedir. Bu noktada çalışma masasının konumu, boyutu, düzeni, rengi önem kazanmaktadır.

çalışma masası dekorasyon modelleri-1

Çalışma Odasının Büyüklüğü ve Masa Konumu

Sağlıklı bir çalışma ortamı hazırlayabilmenin ilk şartı geniş ve ferah bir odaya sahip olmaktır. Fakat küçük odaları da kullanışlı hale getirmek mümkündür. Son yıllarda üretilen dekorasyon modelleri odaları olduğundan geniş ve ferah göstermektedir. Küçük bir çalışma odasına sahip kişiler katlanabilir masalar kullanmalıdır. Bu masalar duvara gömmeli şekilde imal edilebilmektedir. Ayrıca verimli bir çalışma için masa aydınlığının yeterli düzeyde olması gerekmektedir. Bu nedenle çalışma masası, gün ışığından faydalanmak için pencere önünde konumlandırılabilir. Bunun yanı sıra masada yer alacak küçük bir masa lambası ya da masa üstünde yer alan rafın altına yerleştirilecek spot ışıklar aydınlatma sorununu başarıyla ortadan kaldıracaktır.

Raf Düzeni ve Kullanılabilirlik

Çalışma masasının dekorasyonunu şık hale getiren bir diğer husus ise rengidir. Açık renkler tercih etmek masayı daha aydınlık ve temiz bir görüntüye ulaştırmaktadır. Ayrıca kişilerin, kitaplarını, dosyalarını yerleştirebileceği, çalışma masasının hemen üstünde yer alacak raflar da çalışma masasını daha düzenli hale getirecektir. Rafların masaya yakın ve ulaşılabilir olması önemlidir. Ayrıca kişi, ihtiyacına göre masa altında çekmeceleri olan çalışma masaları tercih edebilmektedir.

Masa üstünde yer alan küçük kalemlikler, hesap makinesi, not kağıtları ve çöp kutusu tamamlayıcı unsurlardır. Çalışma masaları çeşitli mağazalardan satın alınabilir ya da kişi kendi istediği model ve boyutlarda masa yaptırabilmektedir. Çalışma masasına uygun yükseklikte bir sandalye tamamlayıcı olacaktır. Özellikle günün büyük bölümünü masa başında geçiren kişiler için sandalyenin bel, sırt sağlığına uygun olmasını önem arz etmektedir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.