çiçek desenli etekler nasıl kombinlenir

Çiçek Desenli Etekler Nasıl Kombinlenir?

Çiçek Desenli Etekleri Giyerken Sadeliğe Önem Verin

Hanımların vazgeçilmez kıyafeti olan etekler, gömlek, buluz, ceket gibi birden çok kıyafetle giyilebilen giysilerdir. Çiçek desenli etekleri giymek keyifli olduğu kadar başka parçalarla etekleri kombinlemek zor olabilmektedir. Çiçek desenleri oldukça renkli parçalar olduklarından kimi zaman gözü yorabilir ve abartılı durabilirler. Genelde de abartılı durma ihtimalleri çok yüksektir. Bu nedenle de yeterince sade buluzlar ile, tek renk çanta ile ve zarif ve düz ince topuklu ayakkabılarla kombinlemekte yarar vardır.

Çiçek Desenli Mini Etekleri Giyerken Ayakkabı Seçimi Önemlidir

Baharın geldiği ve yazın yaklaştığı bu günlerde mini etekleri stiletto tarzı kapalı bir ayakkabı yerine açık topuklu ayakkabılarla veya spor ayakkabılarla tercih etmelisiniz. Boyundan askılı çantalar ya da mini el çantaları ile kombin edebilirsiniz.

Kolsuz Üstler Tercih Sebebi

Bu etek şekline uygun üstler tercih edilmelidir. Rahat ve gevşek bluzlar, desenli uzun gömlekler, kolsuz gömlekler, rahat üstler en şık kombinlerdir. Kol uzunluğu omuzlardan başlayarak dirsek altına kadar giden bu giysilerde, çiçek desen bulunan eteklerin de boyunu ona göre ayarlamakta yara bulunmaktadır.

Ceketsiz Kombin Olmaz

Etek üstüne kot ceket ya da deri ceket giyip çıkabilirsiniz. İri ve büyük çiçek desenli eteklerin, minik ve küçük çiçek desenine göre düzgün bir duruşu vardır.

Bu kadar karışık çiçek desenlerin yanında doğal ve taze görünümlü makyajlar denenmelidir. Özellikle saç konusunda saç örgüsü modelleri çiçek desenli giysileri çok yakışmaktadır. Oje ise düz ve açık renk olmalıdır. Karışıklıktan uzak bir tırnak ojesi seçilmelidir. Saç, makyaj, oje böylelikle çiçekli desenlerin ruhunu tam anlamıyla yansıtmış olursunuz. Siz yine de çiçek desenler kullandığınız giysiniz de sade makyaj kullanmaya özen gösterin. Makyajınız ve kıyafetinizle doğallığı yansıtacaksınız.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.