çiçek köşesi yapmak neden önemlidir

Çiçek Köşesi Yapmak Neden Önemlidir?

Ev Nasıl Taçlandırılır?

Evinize uygulayacağınız birkaç değişiklik, size çok şey kazandıracaktır. Duvarlarınızın rengi, mobilyalarınız, ufak ev aksesuarlarınız size uygun bir yaşam alanı verir. Fakat evinize bir çiçek köşesi yaparsanız, bu sizin evinizde sıkılmadan, huzurla oturup keyif yapabileceğiniz alanı sağlar. Bu sayede evinizi taçlandırmış olursunuz.

Bitkilerin Sırları

Bazı bitkiler mükemmel bir şekilde ruhunuzu besler. Sürekli enerjiniz tazelenir. Eğer evinizde minik saksılarınızın olduğu bir köşe var ise, çok şanslısınız demektir. Çünkü birkaç çiçek bile evinizin havasını değiştirirken, birden fazla bitki sizi ve evinizi bambaşka bir dünyaya götürebilir.

Çiçeklerin Mucizesi

Rengarenk çiçeklere sahipseniz, hiçbir şey sizin enerjinizi düşüremez. Çünkü bitkiler de renkler gibi bazı anlamlar taşır. Ve bu anlamları sizin yaşamınıza geçirirler. Mesela evinizde mor renkli bir çiçeğiniz var ise mor zenginlik demektir. Bu çiçek sayesinde kendinizi zengin hissetmeniz çok normaldir. Üstelik sadece mor renk deyip geçmezsiniz.

Çiçeğin kokusu burnunuza işler. Yani mor rengin kokusunu alırsınız. Oksijen anlamında da fazlaca yararları olacaktır. Evinizde sürekli temiz bir hava dolaşacaktır. Gün içerisindeki stresiniz en aza inecektir. Çünkü çiçekler, mucizevi bir şekilde insanları sakinleştirme gücüne sahiptir. Evinizin bir köşesi çiçekler ile doluysa, kendinizi uçuyor gibi hissetmeniz muhtemeldir. Doğallığın gücünün, bütün vücudunuzu sardığını fark edeceksiniz. Etrafınızda bulunan sahtelikler ve beton yığınları, yerini bu çiçeklerin yumuşaklığına bırakacaktır ve bu da sizi pamuk kadar yumuşak bir bedene sahip hissettirecektir.

Nefes aldığınızda, tüm güzelliklerin ciğerlerinize doluşunu seyredeceksiniz. Çünkü etrafınızdaki bitkiler sizi bir anne gibi kollarına saracak ve hiç olmadığı kadar hayattan zevk aldığınızı göreceksiniz. İçinde bulunduğunuz dünyanın yorucu ve bunaltıcı alanından kaçmak istediğinizde, evinizde sizi bekleyen rengarenk ve doğanın içine doğru bir kapı açan bitkileriniz, orada olacaktır. Eğer kendinizi olduğunuz yerden çok daha rahat, samimi ve doğal bir alana taşımak istiyorsanız, kesinlikle bitkilere güvenmeli ve onlara kapınızı açmalısınız.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.