cilt bakımında doğru bilinen yanlışlar

Cil Bakımında Doğru Bilinen Yanlışlar

Her geçen gün yeni bir kozmetik ürünü ile tanıştığımız günümüzde birbirinden farklı bakım önerileri karşımıza çıkmaktadır. Cilt bakımında öne çıkan bir çok öneriyi mutlaka denemiş veya uygulamışızdır. Fakat, bazen doğru bildiğimiz uygulamalar veya eskiden kalma alışkanlıklar içerisinde yanlış bilgiler olabiliyor. İşte cilt bakımı konusunda doğru bilinen yanlışlardan bazılarını sizler için araştırdık.

Sabunla Yüzümüzü Yıkamak

Yüzü düzenli olarak sabunla yıkamak cilt kuruluğuna neden olur ve cildi koruyan tabakaya zarar verir. Bunun sonucunda yüzde sivilceler oluşur. Ayrıca Sodyum Lauret Sülfat içeren temizleyicilerden de uzak durulmalıdır. SLS içeren temizleyiciler yerine yumuşak köpüklü kremler veya temizleyici losyonlar kullanılmalıdır.

Fırça Kullanmak

Yüzü ovmak cildin sertleşmesine neden olur. Fırçalar ise kısa ömürlüdür ve daha sık kullanmak zorunda kalınabileceği için ne kadar etkili olacağı şüphelidir. Yağ dengeleme sıvıları ve asit içeren peeling bu iş için en etkili çözümdür.

Cildi Gereksiz Yormak

Cildi gereksiz yere yormak kötü sonuçlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Cilt hassasiyeti göz önünde bulundurularak bir bakım yöntemi seçmek ve temel kuralları takip etmek daha iyi sonuç almanızı sağlar. Sivilce problemleri için kendi kendinize bir çözüm üretmekten vazgeçip bir dermatolog ya da kozmetikçiye görünmek önemlidir.

Güneş İle Bronzlaşma

Güneşin vücuda zararlı olduğunu ve deride lekeler oluşmasına sebep olacağını unutmamalısınız. Bu nedenle cildinizi, özellikle yüz kısmınızı güneşten korumanız gerekir. Bronz görünmek için bronzlaştırıcı makyaj ürünleri veya oto bronz spreyi kullanmak daha iyidir.

İnternetteki Bakım Önerileri

Günümüzde internette birbirinden farklı birçok cilt bakım önerisi görüyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken önemli konu, her bakım önerisini uygulamamız gerekir. Bunun yerine önce cildinizin bu farklı kozmetik ürünlerine nasıl tepki vereceğini ölçerek işe koyulun. Size en uygun ürünü deneyerek kısa sürede bulabilirsiniz.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.