çörek otu yağı nelere iyi gelir

Çörek Otu Yağı Nelere İyi Gelir?

Çörek otu yağı, birçok şeye iyi gelmektedir. Çörek otu yağı, ilk olarak mide rahatsızlıklarına iyi gelir. Aç karna içilen bir tatlı kaşığı çörek otu yağı, kısa süre içinde mide hastalıklarını tedavi edecektir. Bunun dışında ise, yaraların tedavisini yapmaktadır. Çörek otu yağı cilt bakımı içinde kullanılabilir. Makyaj temizleme ve bakım yağı olarak cilde uygulanabilir. Kaş ve kirpikleri de güçlendiren çörek otu yağı, kakao yağı ile birlikte kullanılır ise, çatlak ve yırtıkları da toparlayacaktır.

Ayak nasırları için de çörek otu yağı kullanılabilir. El kremlerinin içine birkaç damla çörek otu yağı koymak, daha besleyici bir krem kullanımı yapmak için etkili olacaktır. Şampuanların içine de çörek otu yağı eklenebilir. Bu şekilde saçlar daha parlak ve canlı görünecektir. Kadın hastalıkları ve iltihaplar içinde kullanımı yapılabilir. Adet söktürücü özelliği de vardır. Düzenli kullanımında, bahsedilen her şeye fayda sağlayacaktır.

Çörek Otu Yağı Nerede Satılır?

Çörek otu yağı satan birçok yer vardır. Fakat gerçek çörek otu yağını bulmak zordur. Fiyat olarak çok ucuz olan yağlar, saf çörek otu yağı değildir. Bu neden ile aktarlardan ya da eczanelerden temin edilmelidir. Çörek otu yağları, güneş görmeyen ve serin yerlerde muhafaza edilmelidir. Çörek otu yağlarını evde yapmak mümkün olmayabilir. Yapan firmalardan da direk olarak satın almak mümkündür.

Çörek Otu Yağının Zararı Var Mıdır?

Çörek otu yağının herhangi bir zarar ya da yan etkisi olamaz. Saf çörek otu yağı, her şey için kullanılabilir. Besleyici ve şifa kaynağıdır. İçine farklı şeyler karıştırılmış çörek otu yağları için aynı şeyleri söylemek mümkün değildir. Saf çörek otu yağı bebeklerde dahi kullanılabilir. Firmalar, bu zamana kadar kullanan kişilerden, herhangi bir şikayet almamıştır.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.