değişik tarzlarda dekorasyon önerleri

Değişik Tarzlarda Dekorasyon Önerileri

İç tasarım, yeni ve güncel görünen bir ev yaratmaktan ibaret değildir. Ayrıca geçmişi korumak ve eski bir evin karakterine saygı göstermekle de ilgilidir. Kendine has bir karaktere sahip bir ev veya belli bir çekiciliğe sahip bir ev olması için evin geçmişini, günümüzün en iyi modern halini düşünerek küçük ipuçları düşünülebilir.

Dekorasyonu Tamamlayan Duvarlar

Duvarlar ve tavan boyanarak kusurları gizlemek için bir renk kesilebilir. Genellikle eski bir eve aşık olmayı sağlayan ilk özelliklerden bazıları, farklı bir çağda inşa edilen güzel kaplama, döşeme ve kapı detaylarıdır. O zaman, basit bir boya katmanı, bu ayrıntıları korumak ve vurgulamak için ilk adımdır. Genelde duvarlar tek tarz renk ile boyanıp, beyaz tavan ile biraz daha yüksek bir parlaklık verilir. Bu palet çalışması yanında, kapılarda koyu griye benzer cesur bir gölge, duvarları mimari olarak daha estetik yapmaktadır.

Döşeme ve Duvar Renk Uyumu

Döşemeler iyi durumda ise, nötr kontrastlı bir gölge ile boyanabilir. Mevcut durum mükemmel ise ve bu gerçekten göstermek isteniyorsa, nötr bir kontrast tonu (mavi-yeşil gri gibi), evdeki her odada göze çarpacaktır. Bir öneri olarak, aynı rengi tavana uygulamak, görkemli, mimari bir çekiciliğin bütünlüğüne yardımcı olur.

Tamamlayıcı Pencereler

Pencerelerde vitray kullanılabilir. Güzel vitray pencerelere sahip olmak için çok araştırma yapmak gerekir. Basit beyaz duvarlar sanat ve renk olarak hareket etmelerine izin verecektir.

Geçmişle Bugünü Bütünleştirmek

Geleneksel ve modern dönemleri karıştırılarak, evin dönemine uydukları düşünülen bazı öğeler ile birlikte bazı modern parçalar, bir evin tarihi havasını günlük hayata bağlamaya yardımcı olur. Ayrıca, diğer aksesuarların bazıları daha modernse, TV, bilgisayar ve pelüş kanepe gibi modern özelliklerin evde daha fazla hissettirilmesine yardımcı olur.

Dışarıda yıpranmış gibi görünen dekorasyon parçaları eklenerek, dokuma sepetler, keten ile ahşap gibi bahçeden esinlenmiş parçalar ve aksanların kullanılması da küçük dokunuşlar sağlar.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.