eski eşyaları nasıl yenileyebiliriz

Eski Eşyaları Nasıl Yenileyebiliriz?

Çoğu kişinin evinde kullanmadığı için depolara kaldırdığı ya da eski diyerek çöpe attığı eşyalar mutlaka vardır. Eşya yenilemek ve dekore etmek oldukça basittir. Yeter ki yapmak isteyin. Eski eşyalarınızı birkaç pratik fikirle ve boya ile evinizde, bahçenizde veya ofisinizde kullanabileceğiniz farklı dekorasyon ürünlerine dönüştürebilirsiniz. Hem eşyalarınızı değerlendirerek yeni ve dekoratif hale getirebilir hem de bütçenizden tasarruf etmiş olursunuz.

Eski Süzgeçler

Evinizde eski süzgeçleriniz varsa bunları rengarenk boyayarak saksılara dönüştürebilirsiniz. Böylelikle ister balkonunuzda isterseniz de bahçenizde kullanabilirsiniz.

Kavanozlar

Eski kavanozlardan bahçeniz ya da terasınız için fener yapabilirsiniz. Dilerseniz kavanozları boyayarak farklı renkler de elde edebilirsiniz.

Eski Gömlekler

Mutlaka evinizde kullanmadığınız ya da küçük gelen gömlekler vardır. Bunlardan yastıklar yapabilirsiniz. Çocuğunuz var ise onun boyuna göre gömlekleri küçülterek yeni elbiselere dönüştürebilirsiniz. Böylelikle hem çocuğunuzu mutlu etmiş olacaksınız hem de eski eşyalarınız yeni bir görünüme kavuşacaktır.

Çırpma Telinden Mumluk

Eski çırpma tellerinizi atmanıza gerek yok. Çırpma tellerinizi uç kısımlarından tavana asarak içine küçük mumlar yerleştirebilir ve mumluk olarak kullanabilirsiniz.

Eski Sandalyeler

Eskimiş ve yıpranmış sandalyelerinizi tekrar boyayarak matkap yardımıyla duvara monte edip kitaplık haline dönüştürebilirsiniz.

Çataldan Fotoğraf Askılığı

Çatalın uçlarının ikisini arkaya doğru ikisini de öne doğru büküp uçlarını da hafif kıvırarak güzel bir fotoğraf askılığı oluşturabilirsiniz.

Tart Kalıplarından Fotoğraflık

Eski tart kalıplarınızın içine fotoğraf yapıştırarak güzel bir duvar dekorasyonu yapabilirsiniz.

Eski Kaşıklardan Askılık

Kullanmadığınız kaşıklarınızı biraz bükerek estetik bir duvar askılığına dönüştürebilir ayrıca içine anahtar ya da bozuk para gibi şeyler de koyabilirsiniz.

Rendeden Takı Askısı ve Kalemlik

Rendelerinizi takı askısına dönüştürerek küpelerinizi asmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca rendeleri boyayarak rengarenk kalemliklere dönüştürebilirsiniz.

Pet Şişelerden Takılık

Mutlaka evinizde boş şişeler vardır. Pet şişelerin alt kısmını keserek ortalarından metal bir çubuk geçirip takılarınızı takmak için kullanabilirsiniz.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.