eşler arasındaki ilişki nasıl olmalıdır

Eşler Arasındaki İlişki Nasıl Olmalıdır?

Evlilik Nedir?

Evlilik; kadın ve erkeğin kendi içinde bulundukları toplum tarafından onaylanmış tarafların kendi istekleri doğrultusunda gerçekleşen birlikte yaşama istediğini gösterir. Evlilik, bütün toplumlarda resmi kabul edilen tek beraberlik şeklidir. Toplumumuza bakınca iki tür evlilik şekli görülmektedir.

1) Severek evlenme: Kişiler birbirlerini tanıyarak ve kendi hür iradeleriyle hayatlarını birleştirmek istemesidir.

2) Görücü usulü evlenme: Kadın ve erkek flört etmeden, aracılar vasıtasıyla konuşup, anlaşarak hayatlarını birleştirme isteğidir. Bireyler evlenmeden önce, ya çok az birbirini tanıma fırsatı bulur ya da görücü usulüyle evlenenler birbirlerini hiç tanıma fırsatı bulamamaktadır.

Yatağa Asla Küs Girmeyin

Eşler arasında zaman zaman tartışma çıkabilmektedir. Ancak bu tartışmalarda önemli olan eşlerin aynı anda sinirlenmemeleridir. Aynı anda sinirlenen eşler soruna çözüm bulamadığı gibi tartışmanın daha da büyümesine neden olduğundan aralarındaki ilişki büyük bir kavgayla bitebilir. Eğer eşiniz sinirliyse siz daha çok dinleyen taraf olun. Haklı olsanız bile bunu sakin bir ses tonuyla belirtin. Karşılıklı sinir sorunun daha da büyümesine neden olmaktadır. Eşinizin beğenmediğiniz huyunu dile getirirken daha sakin, olumlu ve sevgi dolu olmalısınız. Olumsuz eleştiri her zaman ilişkilerde negatifliği getirmektedir. Eşler birbirine gerekli zamanı ayırmalıdır. Birbirlerine yeteri kadar ilgi ve zaman ayıramayan çiftler kavgaya daha çok meyilli olabilmektedir.

Gün içinde birçok şey yaşamış ve hatta şiddetli kavga dahi etmiş olsanız yatağa küs girmemelisiniz. Aranızda çözülmemiş ve açıklığa kavuşmamış bir problem olması ertesi günün de keyifsiz ve can sıkıcı olarak geçmesine neden olur. Eğer yanlış bir şey yaptıysanız bunu itiraf edin ve özür dileyin. Hiçbir zaman geçmişte yapılan hataları gün yüzüne çıkarmayın. Kavga sırasında, konuyla ilgili ya da ilgisiz eşinizin eskiden yaptığı hatayı gündeme getirmek konuyu saptırmanızın yanı sıra olayı uzatmanıza neden olacaktır.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.