ev dekorasyonu nasıl yapılmalıdır

Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Yeni Bir Ev Boş Bir Tuvaldir

Yıllardır aynı eşyalarla oturulan evde veya yeni taşınılacak bir evde dekorasyon ve çekicilik eklemek zorunludur. En iyi sonuçlar için küçük ayrıntıları birleştirerek ev içinde büyük değişimler yapılabilir. Yeni ve boş bir ev bir ressamın tuvali gibidir ve ne istenirse o şekil verilebilir.

Duvarları Boyamakla Başlayın

Kiralanmış bir alanda yaşayanlar için duvar boyamak bir seçenek olmayabilir. Bununla birlikte, duvarları boyamak görünümü temizlemenin ve biraz ilgi çekmenin en hızlı yollarından biri olabilir. O mekanda yaşayanlar alanınıza ve kişiliklerine uyan bir renk seçerler. Eğlenceli kişiler, altın sarısı veya parlak yeşil düşünürler. Gri veya mavi ton sade mekanlar için uygundur. Boya kalıcı bir uygulama  değildir ve istendiği zaman değiştirilebilir. Bu yüzden sevilen bir renk bulunana kadar renkleri denemekten çekinilmemelidir.

Evde çeşitli renkleri yaymaya ve karıştırmaya çalışmaktan çekinilmemelidir. Birçok farklı parlak renkler ile  her odayı boyamak neden olmasın. Duvar kağıdı denenebilir. Eskiden olduğu gibi tarzı olmasa da, biraz desen eklemek için duvar kağıdı uygulanabilir. Duvar kağıdının kalıcılığından korkanlar biraz daha cesaretli olmalı ve içinden geleni yapmalıdır.

Yeni Mobilya Deneyin

Mobilya dekorasyonun en önemli yönüdür. Mobilyalarda uzun yıllar aynı parçaları kullananlar, ev için yeni mobilyalar denemeyi düşünebilir. Mağaza modelinin kurduğu takımlardan başka seçenekler denemekten korkulmamalıdır.

İkinci el mağazalardan kullanılmış mobilya satın alınabilir. Mekanı eşleştirmek için bunları yeniden boyamak ve yeniden kaplamak kolaydır. Sadece eşleşen setleri kullanmak yerine mobilyayı karıştırarak eşleştirmek düşünülebilir.

Dekoratif Depolama Kullanın

İnanılmaz şekilde derli toplu olsanız da, neredeyse herkesin depoya girmesi gereken eşyaları vardır. Yatağın altına ya da bir dolabın arkasına itmek yerine, dekoratif depola kullanılmalıdır. Sehpa altları, büyük kitap raflarında eşyaları dekoratif bir şekilde saklayacaktır. Depolama sorunlarında sofistike çözümler oluşturmak için ayakkabı kutuları kumaşla kaplanarak veya sprey boya ile boyanarak depolama alanları oluşturulabilir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.