evde zayıflamak artık çok kolay

Evde Zayıflamak Artık Çok Kolay

Kadınların en büyük kâbusu kilolarıdır. Fazla kilolarınızdan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Üstelik bunun için birçok para harcamanıza ya da spor salonuna gitmenize gerek yok. Evde uyacağınız birkaç kural ve yöntemler sayesinde hem kolayca zayıflayabilirsiniz he de istediğiniz forma ulaşabilirsiniz.

Abur Cuburları Atın

Zayıflamak için yapacağınız ilk şey evdeki abur cuburları atmak olmalı. Abur cuburlar hem yaşam kalitemizi hem de sağlımızı olumsuz etkiliyor ve hızlı bir şekilde kilo almamıza neden oluyor. Abur cuburu bıraktığınızda kendinizdeki değişimi fark edeceksiniz.

En çok kiloyu akşam 8 den sonra yediklerimiz aldırıyor. 8 den sonra bir şeyler yememeye çalışın. Yemek yemeyi yatmadan iki saat öncesinden bırakmalısınız. Özellikle Gece yemek yeme alışkanlığınız varsa buna son vermelisiniz. En çok kiloyu akşam 8 den sonra yediklerimiz aldırıyor. Çok acıktıysanız, açlığınızı yatıştırmak için yoğurt yiyebilirsiniz. Yoğurt hem kilo aldırmaz hem de metabolizmayı hızlandırıcı bir etkisi vardır.

Bol Su İçin

Sabah kalktığınızda ilk işiniz ılık su içmek olmalı ve gün içerisinde bunu deva ettirmelisiniz. Günde en az 2,5 litre su içme alışkanlığı kazanmalısınız. Susuz kalmak vücuttaki toksinlerin birikmesine neden olur.

Evde kendiniz hazırlayabileceğiniz detoks suları hem vücuttaki ödem ve toksinleri atmanıza yardımcı olacak hem de yağlarınızı yakmanızı ve kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. Limon, salatalık, tarçın kabuğu ile detoks suyu yapabilirsiniz.

Kahvaltı Mutlaka Yapın

Günün en öneli olan kahvaltı sizin tüm gün yiyeceklerinizi oldukça fazla etkiliyor. Eğer kahvaltınızı yapmazsanız gün içerisinde yediğiniz tüm besinler yağa dönüşüyor ve yakması oldukça zorlaşıyor. Bunun nedeni vücudun kendini korumaya çalışması çünkü kahvaltı yapmadığınızda vücut enerji kıtlığı çekiyor ve yediklerini yağa dönüştürerek kendi enerjisini oluşturmaya çalışıyor. Kahvaltı da mutlaka haşlanmış yumurta yemeye çalışın yumurta tüm gün sizi tok tutacaktır.

Egzersiz Yapın

Sabah ilk uyandığınızda kahvaltı yapmadan önce egzersiz yapın. Hem vücudunuzu esnetmiş olacaksınız hem de yağ yakımını hızlandıracaksınız.

Düzenli Uyku

Kilo vermeyi en çok etkileyen unsurlardan biri de düzenli uykudur. Zayıflama yöntemleri arasında oldukça büyük öneme sahip olan uyku, gün içerisindeki enerjinizi etkiliyor. Bu da fazla yemek yemenizi azaltacaktır. Yapılan bir araştırmaya göre yeterli uyku uyan kişilerin metabolizmaları %40 daha hızlı çalışıyor.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.