farklı desenler birlikte nasıl giyilir

Farklı Desenler Birlikte Nasıl Giyilir?

Farklı tarzlarda olan desenleri bir arada kullanmak kolay olduğu kadar desenlerin birbiriyle uyum içinde olmasını sağlamak da zordur. Her dolapta yeterince kıyafet bulunmakla beraber, alışılmış belli bir giyim stili olan desenli ve düz kıyafetleri kombinlemek de zor olmaktadır.

Nasıl Kombin Etmeliyiz

Desenleri birbirleriyle eşleştirmek hakiki bir sanattır ve aslında birçok kişi bu tarz giyinmekten çekinir, düz renk onlar için her zaman risksizdir. Desenleri birbiri ile uydurmak ise zaman ister. Farklı desen kıyafetleri seçmek de zaman almaktadır. Fazla göz aşinalığı bulunmadığından kombinler, her aynaya bakıldığında yadırgansa da doğru desenlerle kıyafetler tamamlanır. Esas olan desenlerin birbirleriyle uyum içinde olmasını sağlamaktır.

Sıcak yaz günlerinde kısa mini eteklerle ve tişörtlerle bunu yapmanın çok daha basit olduğunu herkes bilir. En azından ufak, daha az parça kıyafetlerle farklı desenler bir arada kullanılıp, giyinilerek, ufak denemeler ile bu tarzlara alışılabilir.

Desenli Kumaşları Düz Renklerle Bütünleştirmek

Desenli kıyafetleri riskli bulup ondan sakınmak yerine dolaptaki mevcut kıyafetler gözden geçirerek doğru uyum tespit edilebilir. En etkili karışık desenli kıyafetler farklı desenleri olan üstler ile farklı desenleri olan altların kullanıldığı kombinlerdir. Bu konuda da dikkatli olunmalıdır; alt ve üst birlikte desenli giyilen kıyafetler yerine, çapraz düz renk ile bütünleştirilen kıyafetler her zaman riski azaltır. Bazı desenler birbirleriyle renk karmaşası ortaya çıkardığından kıyafeti giyenin de kendini kötü hissetmesine neden olmaktadır.

Bütününde desen olan kıyafetleri düz renklerle kombinlemek işinizi kolaylaştıracaktır. Bu şekilde hem yeni kıyafetler elde edilir, hem de tasarruf sağlanır.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.