fişini mutlaka çekmeniz gereken aletler hangileri

Fişini Mutlaka Çekmeniz Gereken Aletler Hangileri?

Günlük hayatta pek çok ev kazasıyla karşılaşabiliyoruz. Bunlar da hem maddi hem de manevi pek çok kayba neden olabiliyor. Bunların önüne geçebilmek adına yapmanız gereken çok basit ama etkili fikirlerden birisi neleri fişe takılı unutmamanız gerektiğidir. Önemli hususlardan bir tanesi ise tasarruftur.

Evde Mutlaka Aletlerin Fişlerini Neden Çekmeliyiz

Gerek tasarruf gerekse can ve mal güvenliği için evde kullandığımız aletlerin işimiz bittikten sonra fişlerini prizden çekmemiz gerekiyor. Çağımızda en büyük sorunlardan bir tanesi enerji sorunudur. Enerjiden tasarruf ederek hem ülkeye ekonomisine katkıda bulunup hem de kendi bütçemizi korumuş oluruz. Evinizde fişini açık unuttuğunuz aletler küçük çocuklarınıza can güvenliğini tehlikeye atmakta.

Ütü

Başlıca ev kazasına sebebiyet veren alet ütüdür. Yapılan araştırmalar sonucunda ev de oluşan yangınların 5/2’ si ütü ve benzeri aletlerin fişlerini prize takılı unutmaktan kaynaklanmaktadır.

Saç Kurutma Makinası

Gündelik yaşantının yoğun temposunda olmadık dalgınlıklar oluşabilmektedir. Saç kurutma makinesi açık bir şekilde fişini takılı unutmak cihazın uzun süreli çalışması cihazın yanmasına neden olur.

Saç Maşası

Cihazın uzun süreli çalışması yangın tehlikesi oluşturmakta. Küçük çocukların teması sonucu yanıklar oluşturabilir.

Elektrikli Süpürge

Elektrikli süpürgenin fişi prize takılı unutulması yangın tehlikesi oluşturmakta ve gereksiz elektrik sarfiyatı yapmaktadır.

Mutfak Robotu

Mutfak robotunun fişi prize takılı unutulması mutfakta yapılan yanlış hamlelerin mal ve can güvenliğini tehlikeye atmakta

Islanan Priz Veya Fişlerde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Bir kaza sonucu ıslanan fiş veya prizleriniz mutlaka kurutulması gerekiyor bu durumun aksi halinde evinizin elektrik tesisatına ciddi hasarlar verebilir. Sağlıklı olmayan elektrik tesisatları yangınlar oluştur. Gerek tasarruf gerekse can ve mal güvenliğiniz için elektronik cihazları kullanırken Çok dikkatli olmalı ve aletlerin kullanım talimatları doğrultusunda kullanılmalı.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.