göğüs dikleştiren egzersiz hareketleri

Göğüs Dikleştiren Egzersiz Hareketleri

Göğüs Formunu Korumak

Kadınlarda vücudun güzel görünmesini sağlayan en ciddi bölgelerden bir tanesi de göğüslerdir. Bu yüzden göğüs dikleştirme için destek olacak birtakım egzersiz hareketleri yapmak hem sağlık hem de görünüş açısından önemlidir. Göğüsler formunu zamanla ilerleyen yaşın etkisiyle, sık kilo alıp sık kilo vermekle, yürüyüş, hareket ve egzersiz yapmamakla veya yanlış birtakım hareketler ve egzersizler yapmakla kaybedebilir. Bu durum özellikle vücuduna, gövde görünümüne çok önem veren bayanlar için can sıkıcı bir durum oluşturabilir. Böyle bir problemlerle karşı karşıya kalındığında  bu can sıkıcı sorunu  geciktirmek için basit bazı egzersizlerle göğüslerin olağan formu korunabilir. Hatta göğüsler mevcut durumundan çok daha iyi bir duruma gelebilir.

Hareketler İçin Zaman Dilimleri Oluşturmak

Bunun için tüm hareketleri üçer set olarak 10-15 tekrar biçiminde yapılabilir. Ağırlık kullanılan hareketlerde ise 3-6 kg tercih ederek, setler arası 30-45 saniye ya da 1 dakika mola verilerek dinlenme unutulmamalıdır.

Form İçin Uygun Hareketleri Belirlemek

Yerde sırtı üstü yatarak, ağırlık kaldırarak egzersiz yapabilirsiniz ya da thera band ile egzersiz topunun üzerine sırt üstü yatarak egzersiz yapabilirsiniz. Ağırlıkları her iki elinize alın, kollarınızı dirseklerinizi kırmadan yukarıya doğru kaldırın ve göğüs hizanızda kollarınızı birleştirin. Bu arada avuçlarınızı birbirlerine dönük tutun.

Bedeniniz, vücudunuz sabit kalacak biçimde kollarınızı yanlara doğru açın. Kollarınızı yanlara doğru açarken dirseklerinizi çok aşırı hafif biçimde kırın. Ardından kollarınızı havaya kaldırarak bir önceki duruma gelin ve birkaç tekrar yapın. Her tekrarda kollarınızı havaya kaldırın ve kaldırdığınızda göğüslerinizi sıkın. Bu şekilde göğüslerinizin çalıştığını hissedeceksiniz. Bir önceki harekette yaptığınız gibi gene aynı şekilde ve gene aynı yerde sırt üstü yatarak ya da pilates topunun üzerine sırt üstü yatarak ağırlıkla farklı hareketler de yapabilirsiniz. Kimi zaman topu bacaklarınızın arasına alıp 30 saniye dik konumda oturarak sıkabilirsiniz.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.