göz altı morlularının nedeni ve tedavisi

Göz Altı Morluklarının Nedeni Ve Tedavisi

Gözaltı morarması en çok yaşanılan cilt problemleri arasındadır. Başta kadınlar olmak üzere erkeklerinde rahatsızlık duyduğu bu morluklar, fiziki açıdan kişilerin görünüşünü etkiler.

Gözaltı Morarması Nedenleri?

Gözaltı morarması genetik faktör ve çevresel problemler nedeni ile oluşabilir. Bu durumların yanında aşırı şekilde tuz tüketimi, yoğun stres, yorgunluk ve uyku düzeni bozukluğu da gözaltı morarmasına sebep olabilir.

– Alerjik sıkıntıları olan kişilerde gözaltı morarması sık bir şekilde görülebilir. Göz akıntısı ve burun akıntısı ile birlikte seyreden damarlarda kan birikmesi, damarların belirgin olmasına sebep olacağından gözaltı morarması oluşur.

– Düzensiz ve sağlıksız beslenmekte gözaltı morarmasına sebep verir. Düzensiz ve sağlıksız beslenen kişilerin ciltleri yeterli vitaminleri alamadığından gözaltı morarması görülebilir.

– Aşırı tuz tüketimi vücutta ödem oluşmasına sebep olacağından gözaltı morarmaları görülebilir.

-Yaşlanma, ciltte kırışıklık ve sarkmalara sebep olacağından gözaltı bölgesinde koyulaşma ve gölgelenme görülebilir.

– Sigara kullanan kişilerin kanında oksijen seviyesi azalacağından gözaltı morarmaları görülebilir.

– Karaciğer ve böbrek rahatsızlıklarının bazıları da gözaltı morarmasına sebep olabilir.

– Vücudun demir eksikliği gözaltı morarmasına sebep olabilir.

– Göz alerji reaksiyonları ve göz kuruluğu da sebepler arasındadır.

– Genetik faktörler göz altı morluklarının nedeni arasındadır.

Gözaltında oluşan morarmalar genetik faktör ve yaşam kalitesi ile ilgili değil ise vücutta başka bir rahatsızlığınız olup olmadığını öğrenmek için bir hekime gitmelisiniz.

Gözaltı Morarmalarının Tedavisi?

Göz altı morlukları tedavisi için ilk başta yapılması gereken, gözaltı morarmasının sebebini belirlemek olacaktır. Gözaltı morarmaları bir hastalık sonucu oluşmadı ise sağlıklı ve dengeli beslenme, düzenli uyku ve bol su tüketimi olmalıdır. Sigara, alkol ve kahve gibi tüketimleriniz fazla ise bu tüketimlerinizi azaltmalısınız.

Gözaltı bölgesindeki kan dolaşımını hızlandırmak için K ve C vitamin bulunduran cilt kremleri ile masaj yapmak, gözaltı morarmalarına iyi gelecektir. Uykusuzluk kaynaklı gözaltı morarmalarında patates halkalarını gözaltı bölgesine uygulayarak ve uykunuzu düzene sokarak gözaltı morarmalarını engelleyebilirsiniz. Lazer tedavisi ve mezoterapi ile gözaltı morluklarınızdan kurtulabilirsiniz.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.