gözlük takan kadınlar nasıl kıyafet seçmeli

Gözlük Takan Kadınlar Nasıl Kıyafet Seçmeli

Göz aksesuarı takan kadınların kıyafet seçimleri oldukça dertlidir fakat sanıldığı kadar büyütülecek bir şey asla değildir. Öncelikle gözlük rengine ve şekline göre giysilerimizde değişiklik gösterir. Örneğin siyah çerçeveli göz aksesuarları yüze sert bir görünüm kattığı için o sertliği yumuşatacak giysiler seçmeliyiz. Siyah çerçeveli göz aksesuarına siyah dümdüz bir elbise ya da kırmızı kilolu bir etek ve beyaz crop giyebiliriz. Hem seksi hem doğal bir görünüm katmaktadır bu kombinler.

Beyaz Çerçeveli Gözlükler

Beyaz çerçeveli göz aksesuarlarında ise istediğimiz kadar abartı kıyafetler giyebiliriz. Özellikle düğün, kına, nişan veya herhangi bir davette şatafatlı bir görünüm için beyaz çerçeveli göz aksesuarları seçmeliyiz.

Renkli Çerçeveli Gözlükler

Renkli çerçeveli göz aksesuarlarında ise hangi renk göz aksesuarı çerçevesi takıyorsanız o rengin zıt renginde giysiler seçmelisiniz. Örneğin; kahverengi bir göz aksesuarı takalım ve günlük neler giyeceğimize bakalım. Bu renk bir çerçevede kemik rengi yani krem ve beyaz arası bir renk tam zıttıdır. Kemik rengi bir pantolon ve gömlek göz aksesuarınızı daha ön plana çıkarıp üstünüzün sadeliğiyle dikkat çekeceksiniz. Yine kahverengi bir göz aksesuarı düşünürsek bunun daha resmi kıyaslamasını yaparsak: kemik renkli bir balıkçı elbisesi gerçekten hoş durabilir.

Vintage Gözlükler

Bu tür gözlükler genelde altmış ve yetmiş yıllarından kalma oldukları için daha çok o yıllarda yaşıyormuş gibi giyinmeniz sizi oldukça havalı, dikkat çekici ve eşsiz yapacaktır. Örneğin; vintage göz aksesuarı ile günlük giyinme şöyle olur; mom jeans dediğimiz günümüzde de moda olan bol pantolon üstüne de çizgili bir siyah-beyaz tişört ve beyaz spor ayakkabılarınızla günün yıldızı olabilirsiniz.

Eğer gözlüğünüz sizin kabusunuz haline geldiyse optik lensler kullanabilirsiniz ve yine güzel bir görünüm katmak isterseniz renkli optik gözlükler kullanabilirsiniz.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.