hangi burç hangi diyeti uygulamalı

Hangi Burç Hangi Diyeti Uygulamalı?

Koç Burcu

Koç burcu asit üreten burç ve sindirim sorunu olduğundan, metabolizmasının hızlanması için limonlu su tüketmeli ve asitli gıdalar tüketmemelidir. Bol bol C vitamini tüketmelidir.

Boğa Burcu

Hafif pişirilen yemekler besin değeri düşük gıdalar onlar için idealdir. Tatlı ve karbonhidrat değeri yüksek olan besinler uygun olmadığından, mantar patates gibi köklü sebzeler uygundur.

İkizler Burcu

Düzenli yemek yemezler. Süt ürünleri, bitki çayları, şeftali, erik ve kuru yemiş gibi besinler tüketmelidir.

Yengeç Burcu

Yengeç burcunun hazımsızlık problemi olduğundan, yemekleri sıcak yememeli, unlu gıdalar ve karbonhidratlı besinlerden uzak durmalıdır. Sebzeli yemekler ve süt ürünleri idealdir. Ayrıca bol su tüketmelidir.

Aslan Burcu

Protein ve su ihtiyaçları yüksektir. D vitaminine ihtiyaçları vardır. Muz, şeftali portakal ve mandalina gibi sarı ve turuncu gibi meyveler tüketmelidir.

Başak Burcu

Doğal beslenirler. Tuzlu, ağır ve baharatlı yemeklerden uzak durmalı şeker ve çikolatayı az tüketmelidir. Lifli, sulu gıdalar tüketmeli ve bol su içmelidir.

Terazi Burcu

Metabolizması yavaş olduğundan besinleri sık aralıklarla tüketmelidir. Etli, asitli ve yağlı gıdalardan uzak durmalı sebzeli ve lifli besinler tüketmelidir.

Akrep Burcu

Karbonhidratlı yiyecekleri az tüketmelidir. Taze sebze ve meyve, balık ürünleri ve lifli yiyecekleri tüketmelidir.

Yay Burcu

Yağlı yiyeceklerden ve fazla yemekten uzak durmalıdır. Karbonhidratı az, proteini yüksek ve yeşil sebzeleri tüketmelidir.

Oğlak Burcu

Tuzdan uzak durmalı ve kalsiyum ihtiyacını karşılamalıdır. Ağırlıklı olarak florin, selenyum ve bakır içeren besinlerle diyet listesi yapmalıdır.

Kova Burcu

Yağlı ve hazır gıdalardan uzak durmalı ve karbonhidratı az tüketmelidir. Vitamin ve mineral içeren yiyeceklere ağırlık vermelidir.

Balık Burcu

Şekerli ve tuzlu gıdaları fazla tüketmemelidir. Balık ürünleri, protein ve demir içeren besinler tüketmeli ve bol su içmelidir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.