iltihaplı sivilceleri kurutan maske

İltihaplı Sivilceleri Kurutan Maske

Sivilceler kadın-erkek fark etmeksizin her zaman can sıkıcı bir cilt problemidir. Bu problem, daha çok ergenlik döneminde görülmek ile beraber, kimi zaman ve dönem dönemde ilerleyen zamanlarda da görülebilmektedir. Eğer dönemsel olarak ya da devamlı süre ile sivilce problemi yaşıyor iseniz, evde kolaylıkla bulabileceğiniz malzemeler ile iltihap oluşumlu sivilcelerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

1.LİMON VE BAL MASKESİ:

3 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ve 2 yemek kaşığı organik balı temiz bir kap içerisinde karıştırınız. Malzemeler birbirine iyice karıştıktan sonra, maskeyi temizlenmiş cildinize uygulayınız. Bu maskeyi haftada 2 ya da 3 kez yaklaşık 15-20 dakika cildinizde beklettikten sonra yıkayıp temizleyebilirsiniz. Limon, içerisindeki anti bakteriyel sayesinde sivilcelerin sebep olduğu bakterileri öldürerek, kısa sürede sivilce kurutma işlemini sağlayacaktır.

2.YUMURTA AKI VE BAL MASKESİ:

Yumurta ve bal cilt sağlığı için en önemli malzemeler listesindedir. Bal, kahvaltılarda kullanıldığında da oldukça faydalı bir besin iken, boğaz ağrılarına ve öksürüğe de oldukça iyi gelmektedir. Bunun haricinde sivilce tedavisinde de doğal bir yöntem olarak kolaylıkla kullanabilirsiniz. 1 adet yumurta akı, 2 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı kadar taze sıkılmış limon suyunu bir kap içinde karıştırınız. Bu karışımı, kirden arınmış cildinize masaj yaparak uygulayınız. Haftada 1 ya da 2 kez tekrarlayabilir ve maskeyi 15 dakika kadar cildinizde bekletebilirsiniz.

3.ZERDEÇAL MASKESİ:

Zerdeçal ciltteki sivilcelerin kuruması ve sivilceden kaynaklı lekelerin giderilmesi için oldukça önemli bir bitkidir. 1 tatlı kaşığı zerdeçal, 1 yemek kaşığı taze ve evde yapılmış yoğurt ve 1 yemek kaşığı organik balı bir kabın içerisinde macun kıvamına gelene kadar karıştırınız. Macunu temizlenmiş cildinize masaj yaparak uygulayınız. Maskenin cildinizde kuruduğunu hissettiğiniz zaman yani yaklaşık olarak 15-20 dakika sonra ılık su ile maskeyi cildinizden arındırınız. Maskeyi haftada 1 ile 2 kez tekrarlayabilirsiniz.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.