internetten kıyafet alırken nelere dikkat etmeliyiz

İnternetten Kıyafet Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Online olarak yaptığınız ürün alımı artarken tehlike de beraberinde geliyor. Giysilerinizi alırken hem ucuz olsun hem kaliteli olsun istiyor olabilirsiniz, zamandan tasarruf etmenizi sağlayan ve sonsuz seçenek sunan bu yöntemi kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

Doğru Sitede miyim?

Öncelikle alışveriş yapacağınız site hakkında araştırma yapmalısınız, bunu diğer sitelerde yapılan yorumları okuyarak yapabilirsiniz. Bir diğer önemli nokta ürünü almak istediğiniz sitenin başında “https” uzantısının olması. Bu uzantı sitenin güvenli olduğunun habercisidir. Bunu göremediğiniz yerde alışverişi sonlandırmakta fayda var.

Kıyafet satın alımında sitenin adresinin doğru yazılmış olması da önemli bir ayrıntı, harflere ve uzantılara dikkat etmelisiniz aksi takdirde hiç ummadığınız bir ürünle karşılaşabilirsiniz. Sitenin güvenlik sertifikasını okumalı ve güven verdiğinden emin olmalısınız. Böyle bir metne sitede hiç yer verilmemişse bir güvenlik sıkıntısıyla karşı karşıyasınız demektir.

İnternet kullanarak bir şey alırken bilgisayarınızı güvenliğini de göz önünde bulundurmalısınız, kart ve adres bilgilerinizin güvenliği için online satın alımlarınızı kişisel bilgisayarınızdan yapmayı tercih edin.

Siteye üye olurken gireceğiniz şifreye diğer şifreler gibi dikkat etmelisiniz, bu şifre kolayca bulunabilecek basit bir şifre olmamalı. Harf ve rakam bulunan karmaşık bir şifre kullanmakta fayda var.

Ürünün Kalitesi

Sitenin güvenliğinden emin olduktan sonra alacağınız ürünün fiyatı, kumaş çeşidi ve beden ölçüleri gibi özelliklerine dikkat edilmeli. Ürünün fotoğraflarındaki görüntüler haricinde açıklamasını da okumalısınız.

Ödeme

Ödeme yaparken dikkat edilmesi gereken nokta ise kart bilgilerinizi yazarken sizden talep edilmemesi gereken bilgilerin istenmesi, bu durumda alışverişinizi mutlaka tamamlamadan sonlandırmalısınız.

Aldığınız ürünün teslimatının ne şekilde yapılacağına ve eğer ödemeyi yapmamışsanız ödemenin nasıl olacağına da dikkat etmelisiniz. Yaptığınız alışverişin kaydına bakmalı ve neyi hangi fiyata aldığınızdan emin olmalısınız.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.