kalça dikleştirme ve biçimlendirme hareketleri

Kalça Dikleştirme Ve Biçimlendirme Hareketleri

Birçok kadının istediği sıkı ve biçimli kalçalara sahip olmaktır. Bu hedefe ulaşmak için, ellerinden geleni yaparlar. Tabi bazı yanlış yöntemlerle başlarını belaya sokup, ufak sağlık sorunları yaşamaları da muhtemeldir.

Sıkı, biçimli ve dik kalça sahibi olmak, aslında zannedildiği kadar zor değildir. Yapılması gereken, doğru yöntemleri kullanmak ve sabırlı olmaktır. Sonucu gördüğünüzde siz bile inanamayacaksınız.

Kalçalarınızı dikleştirme ve biçimlendirme için işte yapacaklarınız:

Squat

İlk başlarda, on’ar defa tekrarlar yaparak başlayın ve iki set uygulayın. Gün geçtikçe bunu tekrarlamayı sıklaştırın. 2-3 hafta sonra set sayınızı üçe yükseltin ve on’ar defa tekrarlamaya devam edin.

Front Lunge

Aynı squat yaptığınız gibi iki set olarak başlayın. 2-3 hafta sonunda, üç sete yükseltin. Yalnız bu hareketlerin tekrar sayısı on iki olmalıdır.

Glute Kıck Back

Başlangıcınız iki set olmalıdır. 3 hafta sonrasında üç set olarak devam edin. Tekrarlarınız on beş olmalı.

Hıp Brıdge

Bu harekete üç set olarak başlıyorsunuz. Başlangıçta tekrar sayınız on beş olsun. Zamanla yirmi beş yapabilirsiniz.

One Leg Hıp Brıdge

İki set, on tekrar ile başlayınız. İlerleyen süreçte üç set, on beş tekrar ile sayıyı yükseltebilirsiniz. Yalnız zorlayıcı bir hareket olacağından, kendinize çok yüklenmemelisiniz.

Sıde Lyıng One Leg Lıft

Bu hareketiyse iki set, yirmi beş tekrar olarak başlatabilirsiniz. İlerleyen zamanlarda sayıyı artırabilirsiniz.

Booty Lıft

Bu hareket, plates topu yardımı ile sağlanabilir. Üç set ve on beş tekrar şeklinde ilerleyebilirsiniz.

Handstand One Leg Lıft

İki set ve on tekrar olarak başlayabilirsiniz. Tekrar sayısını yirmiye kadar yükseltebilirsiniz fakat set sayısını sabit tutmalısınız.

Glute Sıde One Leg Lıft

İki set ve on beş tekrar ile başlayabilirsiniz. İki bacağınıza da ayrı ayrı uygulayınız. Alıştıktan sonra üç set, yirmi tekrar olarak antrenman sayınızı yükseltebilirsiniz.

Squat Jump

İki set ve beş tekrar ile başlayıp, üç set ve on beş tekrar yapana kadar ilerleyin. Bütün bunlardan sonra, dik ve biçimli kalçalara kavuşmuş olacaksınız.
Tüm bunlar size zorlayıcı geliyorsa, bilindik sporlara yönelerek de istediğinizi elde edebilirsiniz. Mesela tüm bunların yerine, yürüyüş yapabilirsiniz. Kalçalarınıza dik ve sıkı bir görünüm kazandıracaktır.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.