kapalı abiye modelleri

Kapalı Abiye Modelleri

Bu tür elbiseler herhangi bir düğün, davet, eğlence vb. özel günlerde sıklıkla tercih edilen bir kıyafettir. Özellikle şık ve zarif durmasıyla dikkat çeker. Kapalı abiye modelleri ise hem tesettüre uygun hem şık olması açısından sıklıkla göze çarpar.

Mekan Önemli

Seçilecek abiyenin tabi ki nerede giyileceği çok önemlidir. Mesela düğünlerde işlemeli, dantelli, tül, parlak kumaşlı ve daha gösterişli abiyeler tercih edilmeliyken; davet ya da önemli bir yemek, eğlence vb. gibi yerlerde daha sade, mat renkli, daha az süslemeli bir abiye tercih edilmelidir.

Abiye Ama Nasıl

Çeşit çeşit birçok abiye modeli bulunmasıyla birlikte bazı detaylar dikkat çekmektedir. Kapalı abiye modellerinde dantel son dönemlerde ön plana çıkmaya başladı. Tamamı dantelden oluşan kapalı abiye modellerinin yanı sıra, yer yer dantel süslemelerinden oluşan, yakasında ya da eteklerinde dantel detaylarına yer verilen abiyeler de çok şık durmaktadır. Dantelden sonra son zamanların modası olan volan da abiyelerde kendini göstermeye başlamıştır. Her renk ve desene uyan volan detayı abiyelere şıklık katmaktadır. Tabi ki bu detay çok dikkat çektiği için abiyenin rengi ve desenlerinin daha sade olması elbiseyi daha şık yapacaktır.

Bir diğer kapalı abiye modeli ise balık elbiselerdir. Son zamanlarda sık sık gördüğümüz balık elbiseler daha önceden de kadınları çok şık ve zarif göstermekteydi. Fakat nispeten daha açık olan bu model artık kapalı abiyelerde de kendini göstermeye başladı. Tabi bu modelde tesettür düşünülerek arkasına fazladan bir kumaş eklenmiş, bu da abiye ayrı bir şıklık katmıştır. Bir diğer kapalı abiye modeli ise tül etekli abiyelerdir. Bu modeller daha çok nişan, söz vb. özel günlerde gelinler tarafından tercih edilmektedir. Sadece eteği tülden oluşan abiyelerin yanı sıra tamamı tül olan kapalı abiye modelleri de sıklıkla tercih edilmektedir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.