kırmızı ruj ile nasıl makyaj yapılır

Kırmızı Ruj İle Nasıl Makyaj Yapılır?

Üç Kuruş Fazla Olsun, Kırmızı Olsun

Kırmızı renk giyimde, makyajda nerede olursa olsun çok iddialı bir renktir. Kırmızı renk, sıcağın ateşin rengidir. Enerji veren bir tarafı vardır. Heyecan ve aşkı temsil eder. Kırmızı renk dudaklarla bütünleştiğinde her zaman ateşli bir görünüm verir.

Peki, Kırmızı Ruja Giden Makyaj Nasıl Olmalıdır?

Kırmızı ruju nereye giderken kullanacağımıza bağlı olarak ona göre yapılacak makyajınız da değişecektir. Öncelikle teninizin pürüzsüz görünmesini sağlamalısınız. İyi kapatan pudra ve fondöten tercih etmelisiniz. Kırmızı ruj, cilt kusurlarını sevmez. Kırmızı ruj makyajını gece ve gündüz yapılan kırmızı ruj makyajı şeklinde ikiye ayırabiliriz.

İşe Giderken Kullanılan Kırmızı Ruja En Uygun Makyaj

Gündüz kırmızı ruj eskiye oranla şimdi daha çok kullanılıyor. İşte, ofiste kullanılan kırmızı tonları biraz daha mat veya nar çiçeği tonlarında olması tercih edilebilir. Gündüz ve ofiste yapılan makyaj, olabildiğince sade olmalıdır. Gözlerde iç tarafa sürülen hafif bir kalem yeterlidir. Eyeliner, kırmızı ruj ile birlikte iş ortamı için abartı kaçabilir. Gülşen tarzında, sıfır göz makyajı ile kırmızı ruju uygulayabilirsiniz. Saçlar toplu olursa daha şık bir görüntü ortaya çıkar.

Gece Dışarı Çıkarken Kırmızı Rujun Hakkını Veren Makyaj

kırmızı ruj ile makyaj nasıl yapılır-1

Gece gidilecek mekana göre makyajın dozu ayarlanabilir. Loş ışıklı bir ortama gidiyorsanız, biraz abartmanızda sakınca yoktur. Dumanlı siyah bir makyaja kırmızı ruj çok yakışır. Dudaklarınızın çatlak görünmemesi için önce bir fondöten uygulayabilirsiniz. Rujunuzun daha kalıcı olmasını istiyorsanız dudak kalemi de kullanmalısınız. Allık kullanırken dikkat etmelisiniz. Kırmızı rujla beraber tehlikeli bir ikili olacaktır. Rimelle kirpiklerinizi iyice dolgunlaştırmalısınız ki kırmızı ruju taşıyabilsin. Saçlar dağınık ya da toplu olabilir. Fakat kesinlikle özensiz yapılan saçlar bu makyajı göstermez. Saçlara da aynı özen ve dikkati göstermeniz gerekir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.