küçük evler için nasıl avize seçilir

Küçük Evler İçin Nasıl Avize Seçilir?

Desen Seçimi

Çoğunlukla küçük evlerde yaşayan insanların en çok zorlandığı nokta avize seçimi olmaktadır. Çünkü kullanılacak alan yerinin kısıtlı olması ev dekorasyonu seçiminde seçenekleri azaltmaktadır. Bu sebeple odadaki odak noktasını da iyi değerlendirmek ve evin daha dikkat çekici bir hal almasını sağlamak için avize seçimini daha ışıltılı ve parlak seçmek gerekiyor. Göz yormayan ve motifleri düz çizgiler şeklinde olan avize seçerseniz hem avizenin evi eşya bakımından kısıtlamamış olur hem de avizeniz odak noktası olması durumda bulunduğu yere daha geniş bir görüntü katmış olacaktır.

Boyut Seçimi

Eğer eviniz çok fazla küçükse alacağınız avizenin boyutunu daha büyük seçerek odak noktasını avize yapmış olursunuz ve bu sayede odayı daha çok daraltabilecek mobilyaları göz önünde tutmamış olursunuz bu da daha geniş bir ortam hissi yaratacaktır. Fakat büyük avize seçiminde bulunmak istemiyorsanız boyutları küçük ama genişlik bakımında fazla olan avizelerde seçebilirsiniz bu durumda da aynı odak noktayı yakalamış ve odaya ferah bir his katmış olur. Çoklu avize seçimlerinizde de boyutları küçükten büyüğe doğru sıralanan üçlü avize seçiminde bulunarak da odaya daha şık bir görünüm katabilirsiniz fakat yine de tekli avizeler küçük evler için daha doğru seçenek olacaktır.

Renk Seçimi

Avizelerde renk seçimi daha çok mobilyalar ve duvar rengine göre yapılmaktadır. Fakat küçük evler için avize rengini daha açık tonlarda seçerseniz evinize ferah bir his ve geniş görünüm katmış olursunuz ama daha koyu renkli seçimlerde bulunmak isteyenler içinde belirtildiği üzere avizelerin üzerinde dikey çizgi motiflerinin olması durumunda renk seçeneklerinizi koyu tonlarda da arttırabilirsiniz çünkü çizgilerinde eve daha geniş bir görünüm katması söz konusudur. Bu durum dekorasyon ve zevkinize göre değiştirebilirsiniz.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.