kuru ciltler için nemlendirici

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici

İnsanlarda herhangi bir sağlık sorunu varsa ilk cildi buna tepki gösterir. Yağlı bir görünüm veya başka sorunlar yaşanabilir. Bunun yanında insan çok sıcak ve soğuk havalara ayrı bir durum olarak yedikleri besinlere dikkat etmesi gerekir. Nemlendirici bu durumlara göre çeşitlendirilebilir.

Sıcak Havalar

Sıcak havalarda ve güneşli bir havada cildi sorunlu kişiler güneş lekelenmelerine, kızarıklıklara veya kuru cilt gibi sorunlarla karşılaşabilirler. Bu gibi zamanlarda güneş koruyuculara başvurmak gerekir. Tabi ki güneş koruyucu da kullanırken dikkat etmemiz gereken özellikler vardır. Güneş koruyucuların içerisinde bulunan kimyasal maddeler, alerjik maddeler, cildin yağlı, hassas, karma özellikleri bunlara örnek olarak gösterilebilir. Sıcak havalarda her ne kadar koruyucu kullanılsa da belirli saatlerde güneşe çıkılmaması gerektiği uzmanlar tarafından söylenir.

Soğuk Havalar

Sıcak havaların haricinde soğuk havalarda dikkat edilmesi gereken bir dönemdir. Özellikle soğuk kış aylarında, karlı ve tipi oluşan dönemlerde aşırı derecede tepkime gösterebilir. Bu gibi zamanlarda kişi kendine uygun krem seçmelidir. Eğer ki ten hassas bir durumdaysa krem veya losyonların içerisinde bulunan maddelere dikkat etmesi gerekir. Bu kişiler özellikle su bazlı ve hassas ten için üretilmiş olan ürünlere yönelmektedir.

Besin Reaksiyonları

Cildin hassas bir hal almasının sebebi sadece havanın sıcak veya soğuk olması olmayabilir. Kişiler besinlere olan alerjik reaksiyonlarda tende tepkime gösterebilir. Bu durumda kişi kendisine ters olan bir besini alerji testleriyle öğrenebilir ve buna önlem olarak o besinleri tüketmeyerek bu duruma çözüm üretebilir.

Dengeli Beslenme

Her zaman krem veya losyon kullanarak sorunlar çözülmeyebilir. Beslenirken her daim protein, karbonhidrat, yağ, vitamin, mineral, lif gibi besin değerlerini eksiksiz tüketmekte fayda var.

Teknoloji, Bilim ve Kimyanın her geçen gün gelişmesiyle üretilen ürünler insanların sorunlarına çözüm üretmiş oluyor.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.