metalik renkler nasıl kombinlenir

Metalik Renkler Nasıl Kombinlenir?

Günümüzün Işıltısı Metalik Renkler

Metalik renklerin kıyafette kullanılması oldukça cesaret gerektiren bir moda akımıdır. Çok dikkat çeken renkler olması sebebiyle vücudunuzda gösterişinizin daha fazla olduğu bölümlerde kullanmamaya dikkat edilmelidir.

Metalik renkler çok göz alıcıdır. Bu sebeple giyim kombinleri yaparken metalik renklerle diğer renkleri birleştirmek fazlasıyla risklidir. Bu sebeple oldukça sade renkler kullanarak uyum yakalanmalıdır. Aksi takdirde çok göz yorucu, karmaşık bir görüntü ortaya çıkabilir.

Eğer geniş kalçalara sahip iseniz, metalik renkleri bedeninizin üst kısmında kullanmaya dikkat edilmelidir. Eğer büyük göğüslere sahip iseniz, metal renkleri bu bölgede kullanmanız daha da büyük gözükmesine sebep olacaktır, bu yüzden alt bölgelerde kullanılmaya dikkat edilmelidir.

Metalik renkler vücudunuzun kullanmış olduğunuz bölgesinde daha büyük gösterişli bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Bu sebeple küçük olmasından şikâyet ettiğiniz ve ön plana çıkarmak istediğiniz bölgenizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Önemli olan abartıya kaçmadan kombin yorumu yapabilmektir. Metalik renklerin en kolay kombin yolu ayakkabı ve çantada kullanılmasıdır. Küçük parçalar olması sebebiyle ışıltısı tam kararında olacaktır. Metalik rengin kullanılmasında püf nokta bu rengin ek bir parçada kullanılmasıdır. Böylelikle parıltılı görüntü aynı zaman da şıklıktan ödün vermemiş olacaktır.

Kombin Önerileri

Metalik renk ayakkabı tercih edildiğinde gündüz basic parçalarla kombini gece ise daha sade düz koyu renkli kıyafetlerle kombini görüntünüzü tamamlayacaktır. Gold bir ayakkabı tercih ettiğinizde sıcak renkler ile kombin yapmayı ihmal etmemelisiniz. Aynı şekilde gümüş renkli bir ayakkabının soğuk renkler kullanılarak kombini tamamlanabilir.

Metalik renklerde pliseli bir etek tercihiniz olduğunda mevsimine göre kışın trikolarla kombin yapabilir, diğer zamanlarda basic modellerle şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Metalik renklerin en çok kullanıldığı deri ceketlerin en uyumlu tamamlayıcısı siyah ve beyaz renkler olacaktır. Oje kullanımında metalik renkleri tercih ederseniz ufakta olsa ışıltı katan bir görüntü elde etmiş olursunuz.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.