mimiklerle yalan söylendiğini nasıl anlayabiliriz

Mimiklerle Yalan Söylendiğini Nasıl Anlayabiliriz?

Pek çok kez insanların birbirlerine yalan söylediği kaçınılmaz bir durumdur. Yalan söyleyen insan her ne kadar kendini saklamaya çalışsa da bu mümkün değildir. Mimikler her zaman onu bir yerden ele verir! İşte o ele veren mimik hareketleri!

Göz Ve Baş Hareketlerinden Anlama

1-Karşınızdaki kişiyle bir şey konuşuyorsunuz ve ona bir soru sordunuz. Karşıdaki kişi o korktuğu kelimeyi ve soruyu duyduğu anda büyük bir huzursuzluğa kapılır. Bu huzursuzluk onun yüzünü hafiften buruşturmasına belki de ekşitmesine sebep olur.

2-Diğer bir hareketi ise bilinçsiz bir şekilde gözünün sağa odaklanmasıdır. Bunun nedeni ise beynin sağ tarafını kullanmaya daha ağırlık vererek daha yaratıcı düşünmeye çalışmasıdır. Bunun yanında olan diğer bir hareket ise gözünü bir nesneye odaklayıp daha sakin bir şekilde düşünmesidir. Ayrıca fazla düşünürken gözünü ovalaması da bunun nedenlerinden birisidir.

Ayak Ve Kafa Tarafından Anlama

1-Diğer sebeplerden birileri ise ayaklarını yere değdirmeme veya ayaklarını çapraz yapmasıdır. Bu şekilde kendini daha rahatlamış hisseder.
2-Ayrıca yüz, çene, burun ve yanak bölgelerine ellerini değdirmesi, kaşıması da kendini rahatsız etmesinden ve bunları yaparak kendini rahatlaması içindir.
3-Stresten oluşan saç ile oynama, sertçe saçı çekme, kulak ile oynamak, kulak memesini çekmek, kulağı sıkmak da bunlardandır.

Ses Ve Nefeslerden Anlama

1-Çok bilinen yanlışlardan birisi de göz kaçırmaktır. Böyle bir şey çok az insanda görülür. Bunun nedeni ise yalan söylemediği izlenimi vermemeye çalışmaktır. Kasıtlı olarak göz içine bakmak, göz kırpmayı daha sık veya daha az yapması kendini ele verir.
2-Nefes alıp vermede hızlanma da vücutta karşı tarafı üzme ve yakalanma korkusu oluştuğundan sıkça rastlanan bir durumdur.
3-Ses tonunda değişme ise en bariz durumdur. Tek seferde veya aniden seste çatallaşma, mimiklerin ses ile uymaması kolaylıkla fark edebilecek bir ses kaymasıdır. Bazen iyice sessiz konuşmak karşı tarafa güven vermeye çalışmaktan, yüksek sesle konuşmak ise dikkat çekmediğini düşünmekten olan bir durumdur.

Diğer Hareketlerden Anlama

1-Konuyu değiştirmek ise en kolay kaçış yolu olarak görülür. Eğer Böyle bir şeyi fark ederseniz, kişinin üstüne gitmeye daha doğrusu sürekli konuyu emin olmak istediğiniz yere çekmeye çalışın. Her konu değiştirmede daha da tedirgin olan karşıdaki şahıs gittikçe kedini ele verecek ve kaçış yolu aramak yerine pes etmeyi tercih edecektir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.