nötr renklerle minimal şıklık yakalama

Nötr Renklerle Minimal Şıklık Yakalama

Kadın, erkek, çoluk çocuk artık herkesin vazgeçilmezi alışverişler ve kıyafetler olmuştur. Son yıllarda herkes ne ile ne uyar, nasıl giyinmeli, şık ve göz kamaştırıcı nasıl olunur derdine düşmüştür. Peki, acaba bu yıl sokaklarda hangi renk ve modeller göz kamaştıracak? Bu sorunun cevabı geçen yıllar gibi parlak gösterişli renklerden yana değildir. Çünkü 2018 yazı nötr renklerin hakim olduğu minimal çizgilerin boy gösterdiği bir yaz olarak boy gösterecektir.

Ten Rengine Göre Kıyafet Seçimleri Şu Şekilde Olmalıdır

Öncelikle her tene her rengin yakışmadığı kabul edilmelidir. Açık renk tenine sahip insanlar mutlaka üst giysilerde somon ve krem renginden uzak durmalıdırlar. Cilt rengi beyaza yakın olduğu için bu iki renk yüzlerini solgun gösterecektir. Koyu renk tene sahip insanlar ise siyah ve kahve tonlarından uzak durmalıdırlar. Çünkü esmer diye adlandırılan bu insanların ten rengi zaten koyu renk olduğu için kapalı renkler ile yaz sıcağında boğucu bir görüntü sergileyeceklerdir.

Nötr Renkler İle Şıklık Nasıl Sağlanır

Öncelikle nötr renkler asil ve şık görünümü nedeni ile üzerinde taşıyan için başlı başına bir stardır. Ancak nötr renklerin yanlış yapılmış kombinler sonucu felakete dönüştüğü de bir gerçektir. Nötr renklerle şıklık yakalamak isteyenlerin ilk önce yapması gereken ten rengine ve vücut şekline göre bir giysi seçmesidir. Çünkü nötr renkler hataya çok açık değildir ve vücut tipine uygun seçilmeyen kıyafetler çok basit ve ucuz görünebilmektedir.

Renk seçiminden sonra aksesuar seçimi de hayati önem taşımaktadır. Doğru seçilmiş bir aksesuar sizleri ortamın yıldızı yapacakken yanlış seçilmiş bir parça sizleri modanın çok dışına atabilir. Aksesuar seçiminde yaz mevsimi olması nedeni ile renkli çiçeklerin, pulların, boncuk ve işlemlerin olduğu çantalar tercih edilmelidir. Bayanlar için taşlı takılar yerine daha büyük, metal ve gösterişli takılar, erkekler için şık, siyah ve gümüş rengin ağırlıkta olduğu saatlerin yanı sıra takılacak doğal taşlı bileklikleri ile şıklıklarına şıklık katacaklardır. Nötr renklerle yakalanılan şıklıkta ayakkabı silik kalmalıdır ve mümkün olduğunca sade seçilmelidir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.