odadaki kötü koku nasıl giderilir

Odadaki Kötü Koku Nasıl Giderilir?

Odada Kötü Koku Neden Oluşur?

Yaşadığımız ortamların hijyenini sağlamak için bazı önlemler almak gerekir. Havalandırılmayan, içeride kötü koku oluşmasına istemeden de olsa izin verilen (sigara içmek, çöpleri temizlememek vb.) odada kötü koku oluşmasını tetikler. Ayrıca bu önlemleri belirli aralıklarla tekrar edersek tekrar kötü kokunun oluşmasına izin vermemiş oluruz.

Odayı Nasıl Ferah Tutarız?

Kötü kokuların odayı terk etmesi için öncelikle odaya temiz havanın girmesini sağlamalıyız. Camı veya kapıyı açıp yaklaşık 25-30 dakika bekliyoruz ve varsa bir vantilatörle odaya giren temiz havanın odayı tamamen dolaşmasını sağlıyoruz. Daha sonra hala kötü kokuyu az da olsa hissediyorsanız hazır oda spreyleri işinizi kolaylaştıracaktır. Bunun için oda spreyleri üreten bir sürü firma bulunmaktadır. Temin edilen oda spreyi ile odanın geneline uyguladıktan sonra yine içeri temiz hava girmesini bu sefer 5-10 dakika sağlıyoruz.

Odada bulunan kötü koku yaydığını düşündüğünüz eşyaların, çöplerin de artık oradan gitmemesi durumunda tekrar kötü bir oda kokusu oluşacağını da ekleyelim. Dilerseniz kendi doğal oda spreyinizi kendiniz de yapabilirsiniz, böylelikle hem içeriğini tam olarak bilir hem de gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Doğal Oda Spreyi Nasıl Yapılır?

Spreyi püskürtmek için bir sprey şişesi
Temiz su
20 damla portakal yağı
10 damla lavanta yağı
20 damla limon yağı
1 çay kaşığı karbonat

Bir sprey şişesine önce temiz suyu ekliyoruz, daha sonra 1 çay kaşığı karbonatı ekliyoruz, sonrasında ise 10 damla lavanta yağı, 20 damla portakal yağı ve 20 damla limon yağını ekliyoruz ve sprey şişesini iyice çalkalıyoruz ve odaya uyguluyoruz. İçeriği doğal olduğundan sağlığa zarar verecek maddeleri solumanın da önüne geçiyoruz. Doğal oda spreyiniz artık kullanıma hazır. Yukarıdaki tüm malzemeleri aktarlardan temin edebilirsiniz.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.