rustik dekorasyon nasıl yapılır

Rustik Dekorasyon Nasıl Yapılır?

Günlük yaşantıda iş stresinden, günün yorucu temposundan kaçıp dinlenilen tek adres evlerdir. Günümüzde ne yazık ki etrafın binalarla dolması, yoğun iş ve şehir hayatı gibi birçok sebeplerle doğal ve rahat bir ortama hasret yaşantı tarzı mevcuttur. Doğal ortama gidemeyen birçok insan doğallığı, verdiği huzuru ve rahatlığı evlerine getirme arayışı içerisine girmektedir. Bu istekler doğrultusunda evlerde ufak değişiklikler yaparak modern klasik havayı kırıp, evlerinizi doğal ve rahat bir havaya dönüştürmek artık mümkün.

Rustik Dekorasyon Nedir?

Günümüzde dekorasyon çok tercih edilen bir sektör haline gelmiştir. Bu nedenle de dekorasyonun birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan biri olan rustik dekorasyon doğallığın, huzurun ve rahatlığın şekil bulmuş halidir. Bu dekorasyon çeşidinde en öne çıkan özellik ise işlenmemiş, el yapımı ahşabın kullanılmasıdır. Kullanılan mobilyalar daha çok, eve doğal bir görünüm vermektedir.

Rustik Dekorasyon Nasıl Yapılır?

– Kullanılacak mobilyaların kesinlikle boyasız ve cilalı olması gerekmektedir.
– Koyu renk mobilyaların kullanılması evin karanlık bir görüntüye sahip olmasına sebep olduğu için çok fazla koyu renk mobilyalar tercih edilmemektedir.
– Bu dekorasyon çeşidinde malzeme olarak en fazla ceviz, kiraz, meşe ve akçaağaç gibi ağaçlardan herhangi biri tercih edilmektedir.
– Zemine el dokuması kilimler, kullanılacak olan sandalye ve koltuk üstlerine de el yapımı battaniye ve örtü kullanılabilmektedir.
– Çiçek kullanımının, dekorasyona doğal bir hava kattığı düşüncesi ile rustik dekorasyon da çiçekler de tercih edilmektedir.
– Duvara, ahşap çerçeve, raf, bakır mutfak gereçleri de eşyaların asılması da doğal bir hava kattığı için tercih edilmektedir.
– Mutfağın aydınlatılmasında daha çok gün ışığından faydalanmak amacıyla store perdeler tercih edilmektedir.

Bir çok insan da bu dekorasyon çeşidinin modern şehir evlerine uygulanamayacağı düşüncesi hakim olsa da rustik dekorasyon, doğru ve uygun kullanıldığı taktirde her eve uygulanabilmektedir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.