saat alırken nelere dikkat etmeliyiz

Saat Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çağımızda binlerce saat üretimi yapılmaktadır. Saatimiz bize doğru zamanı gösteriyor ve görünümü göze hoş geliyor, bileğimize yakışıyorsa problem yok deyip konuyu kapatmamalıyız. Saatler, kişinin ruhunu yansıtmaktadır. Aynı zamanda koleksiyon niteliği de taşıyarak, babadan oğula intikal ettirilmektedir.

Saatte, markadan ziyade önem gösteren içinde kullanılan parçaların kalitesidir. Saatlerin içinde kullanılan ucuz parçalar, tehlikeli nikel ve artık metal gruplarından yapılan maddeleri içerebilir. Bu durumlar ciltte alerji, kaşıntı, sivilce, deri yaraları ve daha da ciddisi cilt kanserine kadar götüren ciddi sağlık sıkıntılarına neden olabilmektedir. İşte bu yüzden kolumuza takacağımız bir saati satın almak istiyoruz. Her şeyde olduğu gibi bileğimize takacağımız saati satın alırken de dikkat etmemiz gereken hususlar mevcuttur.

Saatleri Satın Alma Rehberi

Sadece kolunuza takıp kullanacağınız saatlere para verin. Hoşlandığınız fakat daha sonra evin bir köşesine atacağınız saatleri satın almaktan uzak durmalısınız.

Adresi belli olan, yerleşik bilinen perakende noktalarından, alışveriş yapmalıyız. Böylelikle size taklit ürün satmadıklarından emin olursunuz. Çünkü sadece uzmanlarının farkına varabileceği taklit ürünler üretilebiliyor. Buna ilave olarak saatinizin bakımın bu perakende noktalarından rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Bilinen perakende noktalarından satın aldığınız eski saatinizi değiştirmek istediğinizde bu durum size avantaj sağlayabilir. Saatimizi satın alırken biraz tutumlu olmak size fayda sağlayabilir. Çünkü hiçbir saatin kolay kolay modası geçmiyordur.

Quartz Ürünlerden Kaçının

– Kesinlikle quartz ürünü saatler almaktan kaçının! Fiyatı 10 TL ya da 10 bin TL de olsa ikinci eli bulunmamaktadır ve tamir edilmeleri mümkün değildir.
– Eğer ayırdığınız bütçeniz düşükse, deri kayışlı olanları tercih etmelisiniz. Çünkü paslanmaz çelik ya da metal kelepçeli saatler daima daha pahalıya satılmaktadır.
– Garanti belgesi, satın alma faturası ve kullanım kitapçığını mutlaka saklamalısınız.
– İkinci bir saat satın alacaksanız garanti süresinin en az 6 ay olmasına dikkat edin.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.