saç ekimi nedir

Saç Ekimi Nedir?

Saç, dış görünüş açısından birçok kişinin önem verdiği bir aksesuar işlevi görür. İstenmeden de olsa yıllar içerisinde saç kaybı bölgesel olarak veya tamamen yaşanılır. Bu istenmeyen durumdan kurtulması saç ekimi sayesinde oldukça gelişen teknoloji sayesinde yapılması gerekebilir. Diğer yöntemlere oranla istenilen başarının sağlanması saç ekiminde daha fazladır.

Saç ekimi; kıl kaybı olan bölgeye başka bölgeden alınan kılların ekilmesi durumudur. Eskiden insanlar yaptırırken korku yaşardı ancak gelişen teknoloji sayesinde en güvenilir uygulama olarak hizmetten yararlanılır. Ekilen kıl kökü tutması halinde bir daha dökülmesi yaşanmaz. Sadece erkek olarak değil, kadın olarak ta başvuran kişi sayısı oldukça fazladır. Sadece saç ekimi saça uygulanan işlemler değildir. Kaş için, göğüs bölgesi için oldukça kişi bu uygulamadan yararlanır.

Saç ekimi işlemi cerrahi uygulamaları kapsar ve yapan hekimin bu iş konusunda elinin yatkın olması sizin alacağınız verimin artmasını sağlar.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi işlemi lokal anestezi ile yapılan cerrahi müdahaleleri kapsar. Bu cerrahi işlemler arasında kıl köklerinin belirli bir yerden alınması ve saçsız olan bölgeye ekilmesi ile devam eder. Lokal anestezi sonrası işlemden ağrı duyulmaz. Ağrısız bir uygulama olup günümüzde en çok tercih edilen ve başarı oranı en yüksek olan uygulamadır.

Saç ekimi yapılan kişi yemek yemesinde herhangi bir sakınca yoktur. Yapılacak olan işlem yaklaşık olarak 2-4 saat arası sürmektedir. Kıl alınan bölgeye ince bir pansuman yapılır ilk gün sızıntı yapmasında sakınca yoktur. Saç ekimi yapılan yer açık bırakılır ve herhangi bir ağrı veya sızıntı oluşturmaz.

Saç ekimi konusunda birçok kişinin korkuları olması zamanla gelişen teknoloji sayesinde azalmıştır. Birçok kişi bu güvenilir yöntem sayesinde saçlarına kavuşmuştur.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.