saç köklerini güçlendiren doğal çözümler

Saç Köklerini Güçlendiren Doğal Çözümler

Saç Sorunlarımız

Saç dökülmesi, saç diplerinin güçsüzleşmesi hemen hemen her insanda olan bir sorundur. Farklı yerlerde, bu konu ile alakalı birçok öneri ve tavsiyeler bulunmaktadır. Eczanelerde, internet sitelerinde saç kökü güçlendirme hapları, serumları ve şampuanları bulunmaktadır. Bu ürünlerin gerçekten faydalı olup olamayacağı tartışılır. Sonuç itibari ile içlerinde kimyasallar ve bilmediğimiz birçok ürün bulunmaktadır. Ayrıca her saç tipi için uygun olup olmayacağını da bilemeyiz. Bu sebepten ötürü, en iyi yöntem doğada bulunan nimetlerden faydalanıp saç problemlerimize doğal çözüm bulmaktır.

Peki, Ne Yapmalıyız?

Saç sorunlarımızın çözümleri için öncelikle saç tipimizi belirlemeliyiz. Yağlı saç tipi, kuru saç tipi, kalın telli saç, ince telli saç olmak üzere farklı saç tipleri bulunmaktadır.

Saç tipimizi belirledikten sonra problemimizin ne olduğunu anlamalıyız. Neden köklerimiz güçsüzleşmiştir? Yediklerimize mi bağlı? Vücudumuzdaki herhangi bir vitamin eksikliğinden mi kaynaklanmakta? Yoksa strese bağlı olarak mı? Öncelikle sorunu anlayabilmeniz için bir uzmana görünmelisiniz. Eğer bütün kontrolleri yaptırdığınız halde herhangi bir sorun yok ve hala saç problemi yaşıyorsanız, yapmanız gereken doğal yollardan saç diplerinizi kuvvetlendirmek olmalı

Bir Kaç Tavsiye

Saçlarınızı banyoda çok sıcak su ile yıkamayınız dipleriniz kurur. Şampuanınızı saç tipinize uygun ve en az katkı maddesi içeren ürünler kullanınız. Saçınızı en son içerisinde elma sirkesi olan su ile durulayınız. Köklerinizin güçlenmesi için badem yağı ve zeytinyağı ile haftada bakım yapınız. Yine köklerinizi güçlendirmek için sarımsak sürebilirsiniz. Bol protein deposu olan yumurtanın da saçlarınıza ve köklerinize çok iyi geldiğini bilmenizde fayda var. Son yıllarda sıkça karşılaştığımız aloe vera bitkisi saç problemlerinizi çözüme kavuşturacaktır. Papatya yağı ise hem köklerinizi güçlendirmek ile kalmayıp aynı zamanda saçlarınızın ışıl ışıl bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.