sarı renk nasıl kombinlenir

Sarı Renk Nasıl Kombinlenir?

Sarı rengi kombin etmek oldukça zordur. Bu yüzden dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Sarı rengi kombinlerken mutlaka koyu renkler tercih etmelisiniz. Sarı sıcak ve pozitif bir renk olduğu için tek başına oldukça dikkat çekici bir renktir. Bu yüzden sarıyı canlı renklerle kombinlememeye dikkat edin.

SARI VE SİYAH UYUMU

Sarı rengi siyah renkle kombinleyerek şık bir uyum yakalayabilirsiniz. Örneğin Sarı bir bluzun altına siyah kalem pantolon veya siyah kalem etek sizi oldukça zarif gösterecektir. Ya da siyah bir gömlek sarı bir pantolon ve siyah beyaz çizgili bir ceketle de şıklığı yakalayabilirsiniz. Çanta ve ayakkabınızı siyah tercih etmek daha doğru bir seçim olacaktır.

BEYAZ

Sarıyla uyumlu olan diğer bir renk ise beyazdır. Beyaz rengi doğru kıyafette kullanırsanız güzel bir uyum sağlamış olursunuz. Eğer sarı ve beyaz rengin yanında başka bir renk daha kullanacaksanız koyu tonlar tercih etmelisiniz. Koyu bir renkle sarıyı baskılayabilir böylelikle daha hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz.

MAVİ VE TONLARI

Sarı renkle uyumlu olan bir diğer renk ise mavi ve koyu tonlarıdır. Özellikle sarı renk koyu lacivert ile oldukça uyumludur. Örneğin sarı bir bluz ya da gömlek ile koyu lacivert bir ceket ve kalem etek ile şık bir görüntü yakalayabilirsiniz. Ayakkabı olarak da yine sarı renk bir stiletto tercihi uyumlu olacaktır.
Buz mavisi bir gömlek ve çantayla sarı bir etek kombini de zarif bir seçim olacaktır.

YEŞİL

Sarı ve yeşil uygun tonlarda seçildiğinde oldukça güzel ve göz alıcı olabiliyor. Sarı ve yeşil rengi kullanmayı düşünürseniz sarı rengi mutlaka üst olarak kullanmayı tercih edin. Yeşilin koyu tonlarını alt parçalarda kullanırsanız uyumlu bir kombin oluşturmuş olursunuz.

KAHVERENGİ

Kahverengi koyu bir renk olduğu için sarı ile oldukça uyumludur. Özellikle kahverengiyi çizme, bot gibi ayakkabılarla ve çanta, şal, saat, kemer gibi aksesuarlarla tamamlayarak kombininize zarif dokunuşlar yapabilirsiniz.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.