sarkmış göğüsler nasıl sıkılaştırılır

Sarkmış Göğüsler Nasıl Sıkılaştırılır?

Ne yazık ki yaş ilerledikçe yer çekimi etkisi ile birlikte göğüsler de elastikliğini kaybeder ve sarkmaya ve şekil değiştirmeye başlar. Ayrıca yanlış sutyen seçimi, bazı zor egzersizler, emzirme, gebelik, menopoz, sık ve hızlı kilo alıp verme de sarkmış göğüs nedenlerinden olabilir. Bu sarkmaları engellemek için üretilen birçok kimyasal ve doğal yöntem vardır.

Sarkmış Göğüsleri Sıkılaştırma Yöntemleri Nelerdir?

1)Egzersiz

Düzenli bir şekilde her gün hafif egzersiz ve şınav çekme göğüsler üzerinde çok etkilidir. Ayrıca spor yaparken spor sutyeni kullanmanız da göğüslerin spor sırasında dik olmasını ve daha fazla sarkmamasını sağlayacaktır.

2)Soğuk Su

Soğuk suyun dirileştirici etkisi herkes tarafından bilinmektedir. Banyoda göğüslere birkaç dakika soğuk su uygulamak kan akımını artırmaya ve sarkmaları önlemeye yardımcı olabilir.

3)Zeytinyağı İle Masaj

Doğal zeytinyağı ile 15 dakikalık bir masaj göğüslerinize çok iyi gelebilir ve elastikiyetlerini kazanmalarına yardımcı olabilir. Bu masajı haftada iki üç kez rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

4)Buz Masajı

Birkaç buz kalıbı ile göğüslerinize nazikçe masaj yapabilirsiniz. İstediğiniz zaman kolaylıkla uygulanabilen bu yöntem de sarkmalara karşı oldukça etkilidir. Masajı çok uzun tutmamak ve en fazla beş dakika kadar uygulamak vücut sıcaklığı açısından daha iyi olabilir.

4)Doğru Sutyen Seçimi

Doğru sutyen seçimi göğüs sarkmasını önlemede çok etkilidir. Göğüsler özellikle küçük sutyen giyerek sıkılaştırıldığında daha fazla sarkabilmektedir. Bu nedenle sutyen ne büyük ne de küçük olmalıdır.

5)Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı beslenme her konuda olduğu gibi göğüs sarkması konusunda da çok önemlidir. Vücudunuza iyi bakmak göğüs sarkmalarını da azaltacaktır.

6)Sigara

Sigara da vücutta elastikiyet kaybı yarattığı birçok diğer dokuyla birlikte göğüslerinize de zarar verir. Sigaradan uzak durmak da göğüs sarkmalarını önlemek için etkilidir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.