şiddetli karın ağrısı neden olur

Şiddetli Karın Ağrısı Neden Olur?

Birçok kişi tarafından yaşanan şiddetli ani karın ağrıları bazı hastalıkların habercisi olabilir. Uzmanlara göre şiddetli karın ağrısıyla gelen hastaların çoğunluğunda bademcik iltihabı, apandis tespit edilmiştir. Uzmanlar şiddetli karın ağrısı olduğunda önemsemek gerektiğini belirtmiştir.

Şiddetli Ağrılara Dikkat

Uzmanlar aniden başlayan şiddetli ağrılara oldukça ciddiye alınması gerektiğini belirtmiştir. Yapılan araştırmalarda şiddetli karın ağrısı veya diğer ağrılarla acile başvuran bireylerde pankreas iltihabı, mide delinmesi, safra kesesi iltihabı ve birçok hastalık tespit edilmiştir. Ani başlayan karın ağrıları yaşandığında hastane gidilmesi gerektiğini uzmanlar tarafından belirtirdi.

Teşhislerin Doğru Olabilmesi İçin Hastanın Anlatacağı Öykü Çok Önemli!

Uzmanlar ağrının karakteri oldukça önemli olduğunu belirtmiştir. Ezici mi yoksa yanıcı olduğu, kusma, kilo kaybı, vücudun herhangi bir yerinde kanama gibi burgular eşit ise hastanın acilen tedavi edilmesi gerektiğini bu gibi bulgular alarm bulgular olacağından acilen bir uzmana gözükmesi gerektiğini belirtmiştir.

Karın Ağrımasına Sebep Olanlar

Uzmanlar şiddetli olarak karın ağrısına birçok sebep olabileceğini belirtmiştir. Yapılan araştırmalarda düzensiz beslenme, çok fazla yağlı yeme gibi yiyeceklerden karın ağrısı olabileceğini belirtmiştir. Uzmanlar şiddetli olarak karın ağrısı olduğun ciddiye alınması gerektiğini belirtmiştir. Bu gibi ağrılar pek çok hastalığın habercisi olacağından acilen bir uzmana görünmesi gerektiğini belirtmiştir. Günümüzde şiddetli karın ağrısı nedenleri arasına giren ve ciddiye alınması gereken kusma ve mide bastırması uzmanlar tarafından oldukça çok ciddiye alınması  gerektiğini söylemiştir.

Şiddetsiz olarak oluşan karın ağrılarda uzmanlara göre önemsenecek bir şey olmadığını söylemişlerdir. Genelde şiddetsiz karın ağrıları önceki gün yediğiniz yemeklerden kaynaklandığını belirtmişlerdir. Lakin uzmanlar şiddetli ağrıları oldukça önemsemek gerektiğini belirtmiştir. Her türlü şiddetli ağrı bazı hastalığın habercisi olabileceğinden bu gibi şiddetli ve ani başlayan ağrılar devam etmemesi için oldukça ciddiye alınması gerekir.

Uzmanların yaptığı araştırmalarda günümüzdeki bireylerin çoğunluğu şiddetli ağrı bastırıldığında bugün geçer gibi kelimeleri kullanıldığı tespit edilmiştir. Uzmanlara göre bu gibi kelimeler oldukça yanlış kelimeler, Şiddetli ağrıların önlemi alınmazsa ilerde çok büyük sorunlara yol açabileceğini belirtmişlerdir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.