stil sahibi olmanın yolları

Stil Sahibi Olmanın Yolları

Stil Sahibi Nasıl Olunur?

Stil size yakışan ve sizi yansıtan parçaların bütünleşmesidir. Stiliniz sizin ruhunuzu, kişiliğinizi ve özgürlüğünüzü yansıtan bir aynadır. Stil sahibi olmak için kombinleriniz özgün ve size ait olmalı. Stilinizi oluşturarak kendi modanızı oluşturmuş olursunuz. Stil sahibi olmanın birkaç püf noktası var bunlara dikkat ederek kendi stilinizi oluşturmuş olacaksınız.

Nasıl Giyinmekten Hoşlanıyorsun?

Stil sahibi olmak için öncelikle kendinizi ve bedeninizi iyi tanıyın. Vücudunuza uymayan kıyafetlerden uzak durun. Öncelikle nasıl giyinmekten hoşlandığınızı belirleyin. Rahat ve spor giyinmeyi mi seviyorsunuz ya da klasik mi? Yoksa her ikisini de mi tercih ediyorsunuz. Nasıl giyineceğinizi belirledikten sonra sevdiğiniz renkleri belirleyin. Kıyafet uyumu kadar renklerin uyumu da önemlidir.

Kıyafetinizi Önceden Belirleyin

Giyeceğiniz kıyafetleri önceden kombinlemek ve hazırlamak size oldukça zaman kandırır. Böylelikle makyajınız ve saçınız için dakikalarla yarışmanıza gerek kalmayacaktır. Saçlar bir kadının en önemli parçasıdır. Saçlarınızın şekli ve rengi sizi bambaşka biri yapabilir. Eğer saçlarınız yağlı ve yıkamaya vaktiniz yok ise saç bantlarıyla kapatabilir ve daha şık bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Mutlaka Aksesuar Tercih Edin

Aksesuarlar olmazsa olmazlardandır. Saat, küpe, kolye, kemer ve ipek bir eşarp ya da şal sizi daha zengin ve özgün bir görüntüye kavuşturur. Stilinizi mutlaka aksesuarlarla tamamlamaya çalışın.

Nerede Nasıl Giyinilmeli?

Nerede nasıl giyinmeniz gerektiği stil sahibi olmanın en önemli püf noktalarından biridir. Arkadaşınızla alışverişe ya da yürüyüşe gidecekseniz rahat ve ortama uygun kombinler tercih etmelisiniz. Örneğin jean ve gömlekten yana tercihinizi kullanacaksanız ipek bir eşarpla veya kemer gibi aksesuarla kıyafetinizi tamamlayabilirsiniz altına mutlaka düz bir ayakkabı tercih edin.

Stilinizi Makyajla Tamamlayın

Makyaj kombinin son dokunuşudur. Bunun için kıyafetinizin uyumu kadar makyajın uyumu da sizin stilinizi yansıtır. Sade bir makyaj her zaman kurtarıcıdır. Göz makyajı ve sade bir rujla stilinize son dokunuşu yapmış olursunuz.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.