süt diyeti nasıl yapılır

Süt Diyeti Nasıl Yapılır?

Havaların ısınmasıyla birlikte özellikle kadınların yaza hazırlanma dönemi başlamış durumdadır. Bu dönemlerde karşımıza oldukça farklı hızlı kilo verdirme iddialarına sahip diyetler çıkmaktadır. Tabi ki de en güvenilir diyet diyetisyen yardımıyla yapılan diyetler olsa da internet kullanımı ile birlikte kolay yoldan hızlı kilo verme odaklı diyetlere ulaşım sağlanmaya başlanmıştır. Bunlardan biriside 3 günde 2 kilo verdirdiği söylenen süt diyetidir.

Süt diyeti nedir nasıl uygulanır?

Süt diyeti sütün kandaki kolesterol oranını düşürmesi, cilde iyi gelmesi ve sağlığa yararlı pek çok özelliklerinden ötürü en çok tercih edilen diyet yöntemidir. Bu diyet sadece süt ürünleriyle beslenmek gibi bir durum söz konusu değildir. Süt diyeti günlük beslenmeye devam ederken öğün aralarında süt ve süt ürünlerinin yerleştirildiği bir diyettir. Bu diyeti 3 günden fazla süreyle devam etmemeniz sağlığınız açısından önerilmektedir. 3 günlük diyet listesi şu şekildedir;

SABAH: 1 bardak süt veya yoğurt, 1 adet muz, 1 fincan şekersiz kahve veya çay
ÖĞLE: 100 gram mısır gevreği veya yulaf ezmesi, 1 bardak süt, 200 gram peynir
AKŞAM: 1 kızarmış yumurta, 1 tabak cacık
AKŞAMDAN SONRA ARA ÖĞÜN: 1 adet armut, 1 kase yoğurt veya 1 bardak süt

Süt diyetinin zararları nelerdir?

Her şok diyet gibi süt diyeti de kısa zamanda fazla kilo verdirdiği için sağlığa zararlı etkiler yapabilmektedir. Bu gibi diyetler vücudun normal beslenmesinden çıkararak hem fiziksel hem de psikolojik şekilde zarar verebilmektedir. Az kalori alınmasından dolayı vücutta enerji eksikliği yaratabilmektedir. Ayrıca fazla süt ve süt ürünü tüketimine bağlı olarak süt alerjisi ve laktoz duyarlılığı oluşuma sebep olabilir. Hızlı kilo vermeye bağlı olarak vücutta farklı sorunlar gözlenebilir. Tüm bunlar düşüldüğünde bu ve bunun gibi pek çok diyetin doktorunuza danışmadan yapılması önerilmez.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.