tarot falına nasıl bakılır

Tarot Falına Nasıl Bakılır?

Tarot, ortaçağın sonlarına doğru çıkan en eski fal yöntemlerindendir. Toplam kart sayısı 78′ dir. Tarot destesi iki gruptan oluşur. Bunlar; küçük sırlar/küçük arkana serisi(56 adet) ve büyük sırlar/büyük arkana serisi(22 adet). Büyük arkana daha genel bilgileri aktarırken, küçük arkana detayları görmenizi sağlar.

Kart açılımı yaparken tarot falı için birçok hazır yöntem olmakla birlikte kendi yönteminizi de geliştirebilirsiniz. Hazır olarak kullanılan kart açılım yöntemleri şöyle sıralanabilir;

Kelt Haçı: deste karıştırıldıktan sonra 1 adet belirleyici kart seçilir. Daha sonra 10 adet kart seçimi yapılır. Bir ve ikinci kartlar ortaya, üç alta, dört sola, beş üste, altıncı kart sağa gelecek şekilde etrafı çevrilir.

Yedi, sekiz, dokuz ve onuncu kartlar aşağıdan yukarıya doğru dizilir. Birinci kart, mevcut ruh halinizi ve içinde bulunduğunuz koşulları anlatır. İkinci kart, şu an içinde bulunulan durumun nedenlerini gösterir. Üçüncü kart, yaşadığınız olaylardaki gizemlerle ilgilidir. Dördüncü kart, geçmişte etkilendiğiniz ancak çözümlenen sorunları anlatır.

Beşinci kart, duygusal durumunuzu ve zihninizi meşgul eden konuları yorumlar. Altıncı kart, yakında olacak değişimlerden haber verir. Yedinci kart, karakter yapınız hakkında bilgi verir. Sekizinci kart, sosyal çevrenizle ilgili sorularınızı yanıtlar. Dokuzuncu kart, seçimlerinizle ilgili uyarıları yapar. Onuncu kart, sonuç kartıdır.

Karar açılımı yöntemi: toplam 7 adet kart seçilir. Herhangi bir konuda kararsız kalınması durumunda başvurulan yöntemdir. Kartlara sorulan sorular, hangisini seçmeliyim şeklinde olmalıdır.

İlişki açılımı yöntemi: toplam 7 kart seçilir. İkili ilişkilerin durumu hakkında bilgi almak için kullanılır. Burada soracağınız sorular iş ile ilgili olabilir, özel hayatınıza yönelik olabilir.
Tarot açılımı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kartların anlamlarının doğru algılanmasıdır. Kullanılacak olan teknikler ise isteğe bağlı olarak belirlenebilir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.