tatil alışverişinde neler alınmalı

Tatil Alışverişinde Neler Alınmalı

Güneş Kremi

Sizi güneşin kötü etkilerinden koruyacaktır. Kendi zevklerinize uygun olarak istediğiniz tarzda bir güneş kremi seçmelisiniz. SPF 30’un altındaki güneş kremlerini kullanmamanız önerilir. Ayrıca sık sık kreminizi tazelemeyi unutmayın.

Mayo veya Bikini

Deniz kıyısında yapılacak olan bir tatilden önce size uygun olan bikiniyi bulmak için detaylı bir alışverişe çıkmanız gerekebilir. Seçtiğiniz bikininin formu veya rahatsızlık duyduğunuz kilolarınız varsa olduğunuzdan daha zayıf göstermek için mayo tercih edebilirsiniz. Öncelikli olarak ne istediğinize karar vermelisiniz.

Plaj Havlusu

Tatilde kullanacağınız havlunun emici özelliğinin iyi olmasına özen göstermelisiniz. Vücutta kalan su damlaları güneşin yakıcı etkisi ile vücudunuzda izler bırakabilir. Ayrıca bikiniyle de uyumlu olması güzel bir görüntü sağlayacaktır.

Nemlendirici Krem

Güneşlendikten sonra aldığınız duş ile derinizin gerildiğini hissedebilirsiniz. Bu vücudunuzun nemini kaybetmesi ile oluşmaktadır. Alışveriş listenize iyi bir nemlendirici krem eklemeyi unutmayın.

Şapka ve Güneş Gözlüğü

Her ne kadar deri güneşin etkilerinden güneş kremleri ile korunabilir hale gelse de gözlerimiz ve başımız öyle değildir. Güneşe direk çıplak gözle bakmaktan kaçınmalısınız ve gölge de oturuyor dahi olsanız şapka kullanmaya özen gösteriniz.

Plaj Elbisesi

Cildiniz güneşten ötürü oldukça hassas olacağı için normal bir kıyafet giymektense, plaj elbiseleri daha az canınızı acıtacaktır. Ayrıca şık modellerle tarzınıza tarz katabilirsiniz.

Plaj Çantası

Anahtar, kulaklık, para ve daha birçok şeyi koyabileceğiniz plaj çantasını valizinize koymayı sakın unutmayın.

İlaç

Eğer kronik bir rahatsızlığınız veya herhangi bir alerjiniz varsa ilacınızı mutlaka yanınıza alın.

Sinek Kovar Sprey

Hem kaşıntı, yara hem de uykusuzluk sebebi olan sinekleri kovabilmek adına tatil alışverişinizde mutlaka edinin.

Ek olarak;

Çadır eğer otellerde konaklamak istemiyorsanız, mutlaka bir çadır edinmelisiniz. Sürekli kullanıma uygun olduğu için almadan önce en kaliteli ve avantajlı olanını bulmak için iyi bir alışveriş yapmanız gerekebilir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.